Kripto Ticaret Platformu Bitpanda, 263 Milyon Dolarlık Finansman Turunun Ardından 4.1 Milyar Dolar Değerlemeye Ulaştı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Avrupa kripto ticaret platformu Bitpanda bugün, Peter Thiel’in Valar Ventures’i tarafından yönetilen 263 milyon Dolarlık bir finansman turunu tamamladı.

blank

Haberin Özeti

  • Bitpanda, 263 milyon Dolarlık bir finansman turunu tamamladı.
  • Bu finansman desteği ile birlikte Bitpanda’nın değerlemesi 4.1 milyar Dolara ulaştı.

Avrupa kripto ticaret platformu Bitpanda bugün, Peter Thiel’in Valar Ventures’i tarafından yönetilen 263 milyon Dolarlık yeni bir finansman turunu tamamladı. C Serisi finansman turu, Bitpanda’yı 4.1 milyar Dolarlık bir değerlemeye taşıdı. Bu, firmanın Mart ayındaki 1.2 milyar Dolarlık değerinin üç katından daha fazla.

blank

Bitpanda rakipleri arasında Nisan ayında halka açılan ve şu anda 54 milyar Dolarlık bir piyasa değerine sahip olan ABD merkezli kripto borsası Coinbase yer alıyor. Bir diğeri ise 33 milyar Dolarlık değerleme ile İngiltere’nin en değerli girişimi olan fintech firması Revolut.

Bitpanda Nedir?

2014 yılında kurulan Bitpanda, Avusturya’nın en değerli teknoloji girişimidir. Kurucuları Eric Demuth, Paul Klanschek ve Christian Trummer, şirketin yaklaşık yarısına sahip.

Şirket bir perakende kripto ticareti operasyonu olarak başlatıldı; ancak yakın zamanda hizmetlerini hisse senedi türevlerine ve emtialara doğru genişletti. Bitpanda, Berlin, Londra, Madrid, Milano ve Paris gibi büyük Avrupa şehirlerinde 3 milyon kullanıcıya sahip.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bitpanda, ayrıca bankalara ve fintech’lere kripto para ve diğer ticaret hizmetleri sunmak için yeni fonları kullanmayı planladığını açıkladı. Firma, ayrıca Avrupa’daki genişlemeyi ikiye katlamayı hedefliyor ve müşteri tabanını yıldan yıla altı kat büyütme yolunda ilerliyor.

Finansman Turuna Destek Veren İsimler

CEO Eric Demuth, Bitpanda’nın karmaşık Avrupa düzenleyici ortamında faaliyet gösterme niteliği sayesinde ABD’li rakiplerine göre bir avantajı olduğunu söyledi.

İngiliz milyarder finansör Alan Howard, Valar Ventures, LeadBlock Partners, Jump Capital ve REDO Ventures, C Serisi finansman turu için Bitpanda’ya destek veren önemli isimler arasında yer aldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

ETH 2.0 Yükseltmesinden Sonra Ethereum’da Neler Değişecek?

Ethereum blok zinciri, mevcut enerji yoğun iş kanıtı sisteminden hisse kanıtı algoritmasına geçtikten sonra ETH arzının azalması bekleniyor. Haberin Özeti ...
Send this to a friend