28 Mayıs 2022, Cumartesi
21.5 C
İstanbul

Kripto Ticaret Platformu Bitpanda, 263 Milyon Dolarlık Finansman Turunun Ardından 4.1 Milyar Dolar Değerlemeye Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Avrupa kripto ticaret platformu Bitpanda bugün, Peter Thiel’in Valar Ventures’i tarafından yönetilen 263 milyon Dolarlık bir finansman turunu tamamladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitpanda, 263 milyon Dolarlık bir finansman turunu tamamladı.
  • Bu finansman desteği ile birlikte Bitpanda’nın değerlemesi 4.1 milyar Dolara ulaştı.

Avrupa kripto ticaret platformu Bitpanda bugün, Peter Thiel’in Valar Ventures’i tarafından yönetilen 263 milyon Dolarlık yeni bir finansman turunu tamamladı. C Serisi finansman turu, Bitpanda’yı 4.1 milyar Dolarlık bir değerlemeye taşıdı. Bu, firmanın Mart ayındaki 1.2 milyar Dolarlık değerinin üç katından daha fazla.

Binance indirim kodu

Bitpanda rakipleri arasında Nisan ayında halka açılan ve şu anda 54 milyar Dolarlık bir piyasa değerine sahip olan ABD merkezli kripto borsası Coinbase yer alıyor. Bir diğeri ise 33 milyar Dolarlık değerleme ile İngiltere’nin en değerli girişimi olan fintech firması Revolut.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitpanda Nedir?

2014 yılında kurulan Bitpanda, Avusturya’nın en değerli teknoloji girişimidir. Kurucuları Eric Demuth, Paul Klanschek ve Christian Trummer, şirketin yaklaşık yarısına sahip.

Şirket bir perakende kripto ticareti operasyonu olarak başlatıldı; ancak yakın zamanda hizmetlerini hisse senedi türevlerine ve emtialara doğru genişletti. Bitpanda, Berlin, Londra, Madrid, Milano ve Paris gibi büyük Avrupa şehirlerinde 3 milyon kullanıcıya sahip.

Bitpanda, ayrıca bankalara ve fintech’lere kripto para ve diğer ticaret hizmetleri sunmak için yeni fonları kullanmayı planladığını açıkladı. Firma, ayrıca Avrupa’daki genişlemeyi ikiye katlamayı hedefliyor ve müşteri tabanını yıldan yıla altı kat büyütme yolunda ilerliyor.

Finansman Turuna Destek Veren İsimler

CEO Eric Demuth, Bitpanda’nın karmaşık Avrupa düzenleyici ortamında faaliyet gösterme niteliği sayesinde ABD’li rakiplerine göre bir avantajı olduğunu söyledi.

İngiliz milyarder finansör Alan Howard, Valar Ventures, LeadBlock Partners, Jump Capital ve REDO Ventures, C Serisi finansman turu için Bitpanda’ya destek veren önemli isimler arasında yer aldı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar