26 Mayıs 2022, Perşembe
17.9 C
İstanbul

Kripto Tüccarları Bitcoin Fiyatı İçin 15.500 Dolar Seviyesinin Kritik Olduğunu Söylüyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Çok sayıda tüccar, Bitcoin (BTC) fiyatının hafta sonu itibariyle eylül ayına dayanan parabolik yükseliş trendini kırdığına dikkat çekti. Teknik analistler bu baskın kripto para birimi için bir sağlamlaşma sürecini göze alarak geri çekilmeye hazırlanmaya başladı.

Binance indirim kodu

Yükselişin devam etmesi halinde Bitcoin’in haftalık kapanıştan sonra hala güçlü bir toparlanma görebileceği ancak böyle bir durumda parabole hızlı bir şekilde yeniden girmesi veya potansiyel bir aşağı doğru düzeltme riskini alması gerekeceği belirtildi.

Binance indirim kodu

Tüccarlar boğa koşusunu sürdürmek için anahtar seviye olarak 15.500 doları belirledi

Eylül ayının başından bu yana Bitcoin büyük düzeltmeler olmadan sürekli olarak yükseldi. Tipik olarak boğa trendleri sırasında BTC, tarihinde de sıkça rastlandığı şekilde %20 ile %30 arasında bir düşüş gördü. BTC’nin parabole yeniden girememesi durumunda büyük bir geri çekilme olasılığı kaydedildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Altcoin Psycho” takma adıyla bilinen anonim bir kripto tüccarı tarafından paylaşılan 12 saatlik Bitcoin fiyat tablosunda BTC’nin şu anda 2 aylık parabolik ilerlemenin dışında olduğuna dikkat çekildi.

Eğilimin, BTC’nin yakın vadede derin bir düzeltme göreceğini göstermenin aksine sadece piyasalar soğudukça bir eğilimin oluşabileceğini gösterdiğinin altı çizildi.

Örneğin teknik analist John Bollinger, BTC’nin muhtemelen geri çekileceğini veya sağlamlaşma yoluna gideceğini söyledi. BTC’nin “Bollinger Bantları”nın zirvesinde olduğu düşünüldüğünde, aşırı alım bölgesinde gezindiği ancak yakın vadede farklı bir teknik yapıda daha güçlü bir yükseliş görme olasılığının da her zaman mevcut olduğu ifade edildi.

Parabolik yükseliş trendinin kırılması, yeni bir piyasa yapısının ortaya çıkacağı şeklinde yorumlandı. Bunun, bir düşüş trendinin ortaya çıkacağı veya daha geniş bir yükselişin gerçekleşeceği anlamına gelip gelmeyeceğinin ise zamanla görüleceği açıklandı.

Amsterdam Menkul Kıymetler Borsası’nda bir tüccar olan Michael van de Poppe, öngörülebilir gelecekte 15.500 doların her şeyin devası olan bir seviye olduğunu söyledi. BTC’nin bu seviyenin altına düşmesi durumunda büyük bir düzeltmenin mümkün olduğunu belirten tüccar, piyasanın genel olarak bir yön kavşağında olduğunu ve 15.500 doların altına inilmesi durumunda BTC’nin piyasalarda 13.000 dolar veya daha düşük bir düzeltme göreceğini varsaydığını ifade etti.

İlgili Haber:  Bitcoin Boğa Koşusundan En Çok Kimler Kâr Etti?

Teknik analistler piyasadaki belirsizlik nedeniyle net bir kısa vadeli yön öngörürken genellikle temkinli davranmayı tercih etti. BTC’nin sürekli olarak yukarı doğru yükselmesi veya büyük bir fiyat düşüşü görmesi için güçlü ihtimallerin mevcut olduğu belirtildi.

Bitcoin’in 15.500 doların altına düşmesi, BTC’nin düşük destek seviyelerini test etme olasılığının yüksek olacağı şeklinde yorumlandı.

Haftalık grafikte, iki önemli kısa vadeli hareketli ortalamalar olarak 13.967 dolar ve 12.390 dolar dikkat çekti. Haftalık grafiğin kısa vadeli hareketli ortalamalara geri dönmesi gerekmese de önceki boğa döngülerinde, haftalık grafiğin düşük kısa vadeli hareketli ortalaması yeniden test ettiği durumlar görülmüştü.

Mevcut durumdaki değişken, BTC satan balinalardır

10 Kasım’dan bu yana Gemini borsası alışılmadık derecede yüksek mevduatlar kaydetti. Bu genellikle balinaların kâr elde etmek için mülklerini satmak üzere hareket ettiklerini gösteriyordu.

“Blackbeard” olarak bilinen anonim bir analist, CryptoQuant’ın zincir üzerindeki verilerine atıfta bulunarak 10 Kasım’da, alışılmadık derecede yüksek miktarda BTC’nin Gemini cüzdanlarına aktarıldığını söyledi.

15 Kasım’da Gemini mevduatları tekrar yükseldi ve bunun da yakın vadede daha yüksek satış baskısına yol açabileceği açıklandı.

Öngörülebilir gelecekte BTC’nin toparlanmaya çabalaması durumunda balinaların ve madencilerin satış baskısının önemli değişkenler olmaya devam edeceği kaydedildi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar