Kripto Tüccarlarının Bitcoin Fiyatı ile İlgili Kafası Karışık: BTC, Hangi Yöne Gidecek?

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Kısa vadeli düşüş mü uzun vadeli yükseliş mi? Bitcoin fiyatının bir sonraki durağı, tüccarların ne kadar beklemeye istekli olduklarına bağlı gibi görünüyor.

blank

Haberin Özeti

  • Bitcoin yatırımcılarının kripto para piyasası ile ilgili kafaları karışık.
  • İki farklı veri, BTC’nin geleceği için iki farklı senaryo öngörüyor.

Bitcoin fiyatının şu anda ne yaptığı konusunda kafanız karıştıysa yalnız değilsiniz.

blank

Bitcoin Nisan ayından bu yana %50’nin üzerinde gerilerken; birçok yatırımcı, hâlâ ayı piyasasına girildiğine inanmayı reddediyor. Risk sermayedarlarının kripto piyasasına milyarlarca Dolar yatırım yapması ve endüstri tarafından sürekli olarak geliştirilen yeni teknoloji ürünleri ile yükseliş beklentisi ayakta kalmaya devam ediyor.

Peki daha fazla banka Bitcoin alım satım seçenekleri sunarken ve daha fazla firma uzun vadeli yatırımlar veya enflasyona karşı korunma yöntemi olarak Bitcoin satın alırken, BTC’nin fiyatı neden yükselmiyor? Tecrübeli kripto tüccarları bile bu konuya kafa yoruyor. Peki, Bitcoin’in bir sonraki durağı ne olacak?

Yatırımcılar, EOY tarafından Bitcoin’in 20K’ya Düşmesini Bekliyor

Analiz sağlayıcı Skew’den alınan verilere göre, Bitcoin opsiyon tüccarları Aralık 2021’e kadar 20.000 Dolar ve 22.000 Dolar bölgesinde oldukça aktifler. Bunun anlamı, bu tüccarlar Bitcoin’in düşmeye devam etmesini ve 2018 seviyelerine kadar gerilemesini bekliyor.

Bir BTC opsiyon sözleşmesi satın alırken tüccarlar, Bitcoin’in belirli bir tarihe kadar belirli bir fiyata ulaşacağı yönünde yatırım yapar. Bu tarih yaklaştıkça tüccar, opsiyonu kullanıp kullanmamaya, sözleşmeyi satmaya veya elinde tutmaya karar vermelidir.

Ve şu anda, bu sözleşmeler için en aktif fiyat noktası olarak Bitcoin’in 20.000 Dolara düşeceği tahmin ediliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Spot Ticaret Verileri Uzun Vadeli Boğalara Umut Vaat Ediyor

Bitcoin spot fiyat tablosu (yani 1 BTC için mevcut piyasa fiyatı), haftalar geçtikçe düşüş trendinin zayıfladığını gösteriyor.

Basitçe söylemek gerekirse, bu yıl Nisan ve Temmuz ayları arasındaki haftalık fiyat düşüşleri o kadar büyüktü ki; son birkaç haftada da fiyat hareketleri düşüş eğiliminde olmasına rağmen bu etki çok daha zayıfladı. Yani söz konusu aşağı yönlü hareket, bu yılın başlarındaki kadar şiddetli değil.

Bu, uzun vadede beklemenin, BTC sahipleri için oldukça kârlı sonuçlar doğurabileceği anlamına geliyor.

Daha teknik bir ifadeyle, tüm bu davranışlar tek bir gösterge ile ölçülebilir: ADX. Bu gösterge, piyasanın yükseliş mi yoksa düşüş mü olduğunu söylemez; ancak bir eğilimin, güçlü olup olmadığını ölçer.

ADX, aşağı doğru gidiyor; bu da “ayıların”, piyasaya attıkları her yumrukta daha da yorulduklarını gösteriyor. Durum gerçekten buysa, Bitcoin bir trend dönüşüne yaklaşıyor olabilir.

Elbette bu, kripto piyasasıdır ve hiç kimse daha sonra ne olacağını gerçekten bilmiyor. O yüzden siz de bilmiyorsunuz diye kendinizi kötü hissetmeyin…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Madenciliği Şirketi Genesis Yatırım Turunda 125 Milyon Dolar Topladı

Çin’in ülkedeki Bitcoin madencileri ile ilgili sert önlemler almasının ardından diğer ülkelerdeki madenciler durumu fırsat bildi. Bununla birlikte Genesis...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend