5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Kripto Tüccarlarının Bitcoin Fiyatı ile İlgili Kafası Karışık: BTC, Hangi Yöne Gidecek?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kısa vadeli düşüş mü uzun vadeli yükseliş mi? Bitcoin fiyatının bir sonraki durağı, tüccarların ne kadar beklemeye istekli olduklarına bağlı gibi görünüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin yatırımcılarının kripto para piyasası ile ilgili kafaları karışık.
  • İki farklı veri, BTC’nin geleceği için iki farklı senaryo öngörüyor.

Bitcoin fiyatının şu anda ne yaptığı konusunda kafanız karıştıysa yalnız değilsiniz.

Binance indirim kodu

Bitcoin Nisan ayından bu yana %50’nin üzerinde gerilerken; birçok yatırımcı, hâlâ ayı piyasasına girildiğine inanmayı reddediyor. Risk sermayedarlarının kripto piyasasına milyarlarca Dolar yatırım yapması ve endüstri tarafından sürekli olarak geliştirilen yeni teknoloji ürünleri ile yükseliş beklentisi ayakta kalmaya devam ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Peki daha fazla banka Bitcoin alım satım seçenekleri sunarken ve daha fazla firma uzun vadeli yatırımlar veya enflasyona karşı korunma yöntemi olarak Bitcoin satın alırken, BTC’nin fiyatı neden yükselmiyor? Tecrübeli kripto tüccarları bile bu konuya kafa yoruyor. Peki, Bitcoin’in bir sonraki durağı ne olacak?

Yatırımcılar, EOY tarafından Bitcoin’in 20K’ya Düşmesini Bekliyor

Analiz sağlayıcı Skew’den alınan verilere göre, Bitcoin opsiyon tüccarları Aralık 2021’e kadar 20.000 Dolar ve 22.000 Dolar bölgesinde oldukça aktifler. Bunun anlamı, bu tüccarlar Bitcoin’in düşmeye devam etmesini ve 2018 seviyelerine kadar gerilemesini bekliyor.

Bir BTC opsiyon sözleşmesi satın alırken tüccarlar, Bitcoin’in belirli bir tarihe kadar belirli bir fiyata ulaşacağı yönünde yatırım yapar. Bu tarih yaklaştıkça tüccar, opsiyonu kullanıp kullanmamaya, sözleşmeyi satmaya veya elinde tutmaya karar vermelidir.

Ve şu anda, bu sözleşmeler için en aktif fiyat noktası olarak Bitcoin’in 20.000 Dolara düşeceği tahmin ediliyor.

Spot Ticaret Verileri Uzun Vadeli Boğalara Umut Vaat Ediyor

Bitcoin spot fiyat tablosu (yani 1 BTC için mevcut piyasa fiyatı), haftalar geçtikçe düşüş trendinin zayıfladığını gösteriyor.

İlgili Haber:  PayPal, İngiltere Kullanıcıları İçin Kripto Para Hizmetlerini Başlattı

Basitçe söylemek gerekirse, bu yıl Nisan ve Temmuz ayları arasındaki haftalık fiyat düşüşleri o kadar büyüktü ki; son birkaç haftada da fiyat hareketleri düşüş eğiliminde olmasına rağmen bu etki çok daha zayıfladı. Yani söz konusu aşağı yönlü hareket, bu yılın başlarındaki kadar şiddetli değil.

Bu, uzun vadede beklemenin, BTC sahipleri için oldukça kârlı sonuçlar doğurabileceği anlamına geliyor.

Daha teknik bir ifadeyle, tüm bu davranışlar tek bir gösterge ile ölçülebilir: ADX. Bu gösterge, piyasanın yükseliş mi yoksa düşüş mü olduğunu söylemez; ancak bir eğilimin, güçlü olup olmadığını ölçer.

ADX, aşağı doğru gidiyor; bu da “ayıların”, piyasaya attıkları her yumrukta daha da yorulduklarını gösteriyor. Durum gerçekten buysa, Bitcoin bir trend dönüşüne yaklaşıyor olabilir.

Elbette bu, kripto piyasasıdır ve hiç kimse daha sonra ne olacağını gerçekten bilmiyor. O yüzden siz de bilmiyorsunuz diye kendinizi kötü hissetmeyin…

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar