Kripto Türev Borsası Bybit, Kripto Spot Ticareti Başlattığını Duyurdu

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Kripto türev borsası Bybit, bugün spot ticaretinin başladığını duyurdu.

blank

Haberin Özeti

  • Kripto türev borsası Bybit bugün yeni bir spot ticaret özelliği duyurdu.
  • Bu, yatırımcıların Bitcoin gibi varlıkları hemen alıp satabilecekleri anlamına geliyor.

Singapur merkezli türev borsası Bybit bugün yeni bir spot alım satım özelliğinin lansmanını yaptı.

blank

Bybit İşlem Hacmi Geçtiğimiz Hafta 33 Milyar Dolara Ulaştı

Yalnızca geçen hafta 33 milyar Dolarlık işlem hacmine ulaşan Bybit, ticaret hacmi açısından dünyanın en büyük türev borsalarından biridir. Bir türev borsası, kullanıcıların varlıkları direkt olarak alıp satmak yerine varlıklar üzerine sözleşmeler yapmasına olanak tanır. Örneğin, vadeli işlemlerde insanlar, ilerideki bir tarihte bir kripto para satın almalarını veya satmalarını zorunlu kılan bir sözleşme ticareti yaparlar.

Buna karşılık, bir kripto spot ticareti, tüccarların Bitcoin gibi bir kripto paraları direkt olarak alıp satmasını sağlar. Spot ticarette alıcılar ve satıcılar bir fiyat üzerinde anlaşırlar ve işlemi yaparlar.

Bybit, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Tüm kripto para severlere ve kullanıcılara hizmet etmek ve Bybit’in ürün tekliflerini vadeli işlem sözleşmelerinin ötesine, spot, opsiyon, bulut madenciliği, eğitim içeriği gibi alanlara genişletmek uzun vadeli stratejimizin bir parçası.” ifadelerini kullandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bybit, BitDAO’nun En Büyük Yatırımcısı

Bybit açıklamasına göre borsada ilk etapta Bitcoin/Tether, Ethereum/Tether, XRP/Tether ve EOS/Tether spot ticareti desteklenecek. İlerleyen süreçte ise bu çiftlerin çeşitlendirilmesi bekleniyor.

Borsa, aynı zamanda, merkezi olmayan finans (DeFi) projelerini finanse eden merkezi olmayan özerk organizasyon (DAO) BitDAO’nun da birincil yatırımcısıdır. Bybit, projeye yılda 1 milyar Dolar yatırım taahhüt etti.

Singapur merkezli ancak İngiliz Virgin Adaları’nda kayıtlı olan borsa, daha geçen ay, Kanadalı düzenleyicilerle sorun yaşadı. Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC), borsayı “kayıtsız bir kripto varlık ticaret platformu işletmek ve Ontaryalıları bunu kullanmaya teşvik etmekle” suçladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Hacker Saldırılarına Maruz Kalan THORChain (RUNE), Güvenlik Sistemini Güçlendiriyor

Çok sayıda hacker saldırısının ardından THORChain savunma sistemini yeniliyor. Yeni sistem ile beraber düğümler (node’lar), gelecekte şüpheli aktiviteler saptadığında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend