2 Aralık 2022, Cuma
11.7 C
İstanbul

Kripto Türev Borsası Bybit, Kripto Spot Ticareti Başlattığını Duyurdu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto türev borsası Bybit, bugün spot ticaretinin başladığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto türev borsası Bybit bugün yeni bir spot ticaret özelliği duyurdu.
  • Bu, yatırımcıların Bitcoin gibi varlıkları hemen alıp satabilecekleri anlamına geliyor.

Singapur merkezli türev borsası Bybit bugün yeni bir spot alım satım özelliğinin lansmanını yaptı.

Binance indirim kodu

Bybit İşlem Hacmi Geçtiğimiz Hafta 33 Milyar Dolara Ulaştı

Yalnızca geçen hafta 33 milyar Dolarlık işlem hacmine ulaşan Bybit, ticaret hacmi açısından dünyanın en büyük türev borsalarından biridir. Bir türev borsası, kullanıcıların varlıkları direkt olarak alıp satmak yerine varlıklar üzerine sözleşmeler yapmasına olanak tanır. Örneğin, vadeli işlemlerde insanlar, ilerideki bir tarihte bir kripto para satın almalarını veya satmalarını zorunlu kılan bir sözleşme ticareti yaparlar.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Buna karşılık, bir kripto spot ticareti, tüccarların Bitcoin gibi bir kripto paraları direkt olarak alıp satmasını sağlar. Spot ticarette alıcılar ve satıcılar bir fiyat üzerinde anlaşırlar ve işlemi yaparlar.

Bybit, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Tüm kripto para severlere ve kullanıcılara hizmet etmek ve Bybit’in ürün tekliflerini vadeli işlem sözleşmelerinin ötesine, spot, opsiyon, bulut madenciliği, eğitim içeriği gibi alanlara genişletmek uzun vadeli stratejimizin bir parçası.” ifadelerini kullandı.

Bybit, BitDAO’nun En Büyük Yatırımcısı

Bybit açıklamasına göre borsada ilk etapta Bitcoin/Tether, Ethereum/Tether, XRP/Tether ve EOS/Tether spot ticareti desteklenecek. İlerleyen süreçte ise bu çiftlerin çeşitlendirilmesi bekleniyor.

Borsa, aynı zamanda, merkezi olmayan finans (DeFi) projelerini finanse eden merkezi olmayan özerk organizasyon (DAO) BitDAO’nun da birincil yatırımcısıdır. Bybit, projeye yılda 1 milyar Dolar yatırım taahhüt etti.

Singapur merkezli ancak İngiliz Virgin Adaları’nda kayıtlı olan borsa, daha geçen ay, Kanadalı düzenleyicilerle sorun yaşadı. Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC), borsayı “kayıtsız bir kripto varlık ticaret platformu işletmek ve Ontaryalıları bunu kullanmaya teşvik etmekle” suçladı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar