20 Ağustos 2022, Cumartesi
27.5 C
İstanbul

Kripto Uygulaması Celsius, Düzenleyici Belirsizlik Nedeniyle İngiltere’deki Faaliyetlerini Durdurdu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Celsius, ülkedeki kripto para ile ilgili düzenleyici eksikliğini öne sürerek İngiltere’deki faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto ticaret platformu Celsius, “düzenleyici belirsizliği” gerekçe göstererek İngiltere operasyonunu durdurdu.
  • Şirket, İngiltere’de yeni kullanıcı kaydını kapattı ve ticari faaliyetlerini ABD’ye taşıyacağını açıkladı.
  • Buna ek olarak, daha öncesinde Celsius platformuna üye olmuş kullanıcıların hizmetlere erişmeye devam edeceği belirtildi.

Kripto uygulaması Celsius, İngiltere’deki ticari operasyonlarını durdurdu. Şirket, İngiltere’deki düzenleyici belirsizliğinin bu kararın alınmasının altında yatan temel etken olduğunu söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Celsius, ABD’ye Taşınacak

Duyuruda, ayrıca ticari operasyonların Amerika Birleşik Devletleri’ne taşınacağı da belirtildi; ancak Celsius’un operasyonlarını hangi eyalette kuracağı henüz belli değil.

Celsius, kullanıcıların belirli kripto varlıklarında %13’e kadar kazanç elde etmelerini sağlayan bir ticaret platformudur. Hizmetleri geleneksel bir bankanın hizmetlerine benzese de, şirket herhangi bir devlet kurumu veya özel bir sigorta şirketi tarafından sigortalanmış değildir.

Şirket, dünkü duyuruda ayrıca Mali Davranış Otoritesi (FCA) ile yaptığı geçici kayıt başvurusunu da geri çekeceğini açıkladı. İngiltere düzenleyicisi FCA, kripto para işletmelerin Ocak 2021’e kadar kayıt yaptırmalarını talep ediyor.

Şirket, İngiltere’deki operasyonları yerine temel çabasını ABD’de faaliyet göstermek için yoğunlaştıracağını duyurdu.

Yeni Kullanıcı Alımı Kapatıldı

Öte yandan Celsius platformuna daha öncesinde kayıtlı olan kullanıcıların hizmetleri kullanmaya devam edebileceği bildiriliyor. Ancak şirket, İngiltere’deki yeni kullanıcı kaydını kapattı.

Şirket, ayrıca Amerika Birleşik Devletleri’ne geçişini güçlendirmek için hüküm ve koşullarını da güncelleyecek. Şirkete göre Celsius’u kullanmaya devam etmek isteyenlerin güncellenmiş hüküm ve koşulları onaylamaları gerekecek. Bu güncellemelerin ne zaman etkinleştirileceği ise henüz belli değil.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar