30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Kripto Uzmanları Bitcoin Fiyat Tahminlerini Açıkladılar: “2021 Yılının Sonunda…”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin, Nisan ayında kırdığı yaklaşık 65.000 dolarlık rekorunun ardından son haftalarda fiyatındaki düşüşler ile mücadele ediyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı Ekim ayında başladığı son rallisinin başlangıç fiyatına göre ise halen çok yüksek seviyelerden işlem görüyor. Son boğa koşusuyla birlikte kripto para piyasası çöküşünden önce 2.5 trilyon dolarlık bir dev haline gelmişti.

Binance indirim kodu

Kripto Para Uzmanlarından Oluşan Kurul Bitcoin Fiyat Tahminlerini Sıraladı

Şimdi ise kripto para uzmanlarından oluşan bir kurul, Bitcoin’in 2050 yılında küresel finans alanında ABD dolarının tahtını devralacağını öngördü. Kurul ayrıca 2021 yılı sonu için Bitcoin fiyat tahminini 66.000 dolar olarak belirledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Thomson Reuters’da teknoloji uzmanlığı yapan fütürist Joseph Raczynski şu açıklamaları yaptı: “Bazı ülkeler Bitcoin’i birincil para birimi olarak kullanmaya başlayacak. 2025 yılı itibariyle Bitcoin 150.000 dolara ulaşarak doların tahtını devralacak. Sabit bir arz ve kolay transfer edilebilme özellikleriyle bu ekosistemin doğasında bulunan ‘bankasız’ modele geçiş yapılacak.”

Ancak gerçekleştirilen panelde Bitcoin fiyatının sağlam bir temel bulmadan önce 25.000 dolara kadar gerileyebileceği açıklandı. 25.000 dolar seviyesinin görülebilmesi için bu yazının yazıldığı anlardaki bölgeden 8.000 dolarlık bir kayıp yaşanması gerekiyor.

Ankete tabii tutulan kurul üyelerinin %54’ü 2050 yılına kadar Bitcoin’in itibari para birimlerinin yerini alacağını düşünürken, Western Australia Üniversitesi profesörü Lee Smales’in de içinde bulunduğu %44’lük kesim Bitcoin’in küresel ekonomi alanında baskın para birimi olmasını beklemediğini söyledi. Smales düşüncelerini şöyle aktardı: “Bitcoin ve bununla beraber birçok kripto paranın, 2020’li yılların sonunda hazır olması beklenen merkez bankası dijital para birimlerine (CBDC) karşı olan savaşlarını kaybedeceğini düşünüyorum.”

“2025 Yılı Sonunda BTC 318.000 Dolar Olabilir”

Panel üyeleri, önümüzdeki aylarda Bitcoin fiyatının daha da düşebileceği konusunda uyardıktan sonra, ortalama orta-uzun vadeli fiyat tahminlerini 2025’in sonu itibariyle 318.000 dolar olarak belirlediler.

İlgili Haber:  Ünlü CEO: "Bitcoin Fiyatı Önümüzdeki Aylarda Düşebilir, Ancak..."

Arcane Crypto analizcisi Vetle Lunde şu açıklamaları yaptı: “Bitcoin’in kurumsallaşma sürecinin tam ortasında yer alıyoruz. Bence Bitcoin 2021 sonunda 120.000 dolar seviyelerinde, 2025 sonunda 300.000 dolar civarında, 2030’da ise 500.000 dolar bandından işlem görecek. Her geçen gün daha fazla fon kripto para alanına giriyor. Bir ülke Bitcoin’i resmi para birimi olarak ilan etti. Borsalarda listelenen birçok şirket artık Bitcoin sahibi oldu. Bu trendin devam edeceğine inanıyorum.”

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar