30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Kripto Varlık Yöneticisi Fidelity, Ethereum ve Diğer Altcoinlere Odaklanacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Finans devi Fidelity, altcoinlere yönelik artan kurumsal talebi karşılamak için kripto para departmanını güçlendiriyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto varlık yöneticisi Fidelity, çalışan sayısını artıracağını açıkladı.
  • Fidelity, yeni çalışanları ile birlikte Ethereum başta olmak üzere altcoin piyasasına odaklanmayı amaçlıyor.

10 trilyon Dolarlık varlık yöneticisi Fidelity Investments’ın kripto odaklı kolu Fidelity Digital Assets, kripto paraya hızla artan kurumsal talebi karşılayabilmek için kadrosuna yaklaşık 100 yeni çalışan eklemeyi planlıyor.

Binance indirim kodu

Fidelity’nin Altcoin İlgisi

Fidelity Digital Assets başkanı Tom Jessop dün Bloomberg’e verdiği demeçte, “Geçen yıl pandemi başladığında Bitcoin’e duyulan ilgi göz önüne alındığında, bu gerçek bir atılım yılıydı. Bugünlerde ise Ethereum’a ve altcoinlere daha fazla ilgi görüyoruz. Bu yüzden de bu talebi karşılamak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Fidelity Digital, şimdiye kadar müşterilerine yalnızca Bitcoin ile ilgili saklama, alım satım ve diğer hizmetler sunuyordu. Bununla birlikte Ethereum fiyatının 4.300 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından bu yana kurumsal yatırımcılar ETH’ye ve diğer altcoinlere de ilgi duymaya başladı.

Bunun yanında kripto paranın yükseliş yaşadığı son bir yılda kurumsal yatırımcıların kapsamı da genişledi. Örneğin, geçmişte Fidelity Digital müşterilerinin çoğunluğunu aile ofisleri ve riskten korunma fonları oluştururken; şimdilerde çeşitli emeklilik danışmanları ve farklı alanlarda faaliyet gösteren şirketler de kripto paraya yatırım yapmak istediklerini dile getiriyor.

Fidelity’nin Operasyonel Genişlemesi

Planlanan yeni çalışanların eklenmesiyle Fidelity Digital’in kadrosu yaklaşık %70 oranında genişletilecek. Jessop, firmanın şu anda Dublin, Boston ve Salt Lake City’de teknoloji ve operasyon uzmanları aradığını da sözlerine ekledi. Firma, yeni çalışanların yardımıyla yeni ürünler sunmayı ve ETH başta olmak üzere pek çok altcoini yatırım portföyüne eklemeyi planlıyor.

İlgili Haber:  Kripto Para Piyasasında Bu Haftanın Kazananları: SUSHI, YFI, XMR, ATOM ve FTM

Ayrıca Fidelity Investments, Haziran ayı sonunda, küresel profesyonel aracılar firması TP ICAP ve Birleşik Krallık’taki bankacılık devi Standard Chartered ile yeni bir kripto para ticaret platformu başlatmak için bir araya geldi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar