Kripto Veri Firması Nansen, Finansman Turunda 12 Milyon Dolar Fon Topladı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Silikon Vadisinde faaliyet gösteren risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz de kripto veri firması Nansen’in finansman turuna katkıda bulundu.

blank

Haberin Özeti

  • Kripto veri firması Nansen, Andreessen Horowitz liderliğindeki bir finansman turunda 12 milyon Dolar gelir elde etti.
  • Nansen, Ethereum cüzdanlarını yakından takip eden bir analiz şirketidir. Firma, operasyonlarını Polygon gibi diğer blok zincirleri de içerecek şekilde genişletiyor.
  • Andreessen Horowitz’in yatırımı ise 2020’de kurulan 510 milyon Dolarlık Crypto Fund II içinden yapıldı. Firma, geçen hafta da 2.2 milyar Dolarlık yeni bir fon kurdu.

Ethereum blok zincirindeki para akışını izleyen veri analizi şirketi Nansen, Silikon Vadisinde faaliyet gösteren risk sermayesi devi Andreessen Horowitz liderliğindeki A Serisi finansman turunda 12 milyon Dolar fon topladı.

blank

Nansen Nedir?

Blok zincirler halka açık olduğundan, cüzdanlar arasında ve yeni ortaya çıkan merkezi olmayan finans (DeFi) ekosistemi boyunca paranın hareketini izlemek mümkündür.

2020 yılında kurulan Nansen, Ethereum blok zincirindeki kripto hareketlerini analiz etmek için makine öğrenimi, algoritmalar ve araştırmalarının bir kombinasyonunu kullanır. Şirket CEO’su ve kurucu ortağı Alex Svanevik konu ile ilgili verdiği demeçte, “Nansen’in müşterileri çoğunlukla kurumların piyasada ne yaptığına dair fikir edinmekle ilgileniyor; ancak şirketin kapsamı bunun çok ötesine geçti. Şirket şu ana kadar 90 milyondan fazla cüzdanı yakından takip etti.” ifadelerini kullandı.

Svanevik, ek olarak, “Andreessen Horowitz bize yatırım yaptı; çünkü geleceğin finansının gerçeğe dönüşmesi için birinci sınıf veri analitiğine ihtiyacı olduğunu biliyorlar.” diye konuştu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Aslında Andreessen Horowitz, Nansen’in ilk müşterilerinden biriydi. Andreessen Horowitz ortağı Chris Dixon ise, “Küresel finans piyasalarına katılım arttıkça, her türden tüccar ve koleksiyoncu, paranın tüm blok zincirlerde nasıl hareket ettiğini anlamak isteyecektir.” dedi.

Andreessen Horowitz’in Kripto Endüstrisine Yatırımları

Geçen hafta, Andreessen Horowitz, 2.2 milyar Dolar değerindeki “Crypto Fund III (Kripto Fonu III)”ü başlattı. Svanevik, Nansen’e yapılan yatırımın Andreessen Horowitz’in 510 milyon Dolarlık Crypto Fund II’den geldiğini söyledi. Firma, 2018’de de 300 milyon Dolarlık Crypto Fund I yatırım kolunu başlatmıştı.

Nansen, bu turda toplanan fonların, veri platformunu genişletmek ve daha fazla müşteriye ulaşmak için kullanılacağını açıkladı. Firma, müşteri talepleri doğrultusunda Polygon, Optimism, Arbitrum ve Binance Smart Chain gibi farklı blok zincirlere yönelik genişlemeyi planlıyor.

Bu finansman turunda Nansen’e katkı sunan diğer yatırımcılar arasında ise Skyfall Ventures, Coinbase Ventures, imToken Ventures, Mechanism Capital ve QCP Capital gibi şirketler yer aldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Kraken Analistleri: “Bu Seviye Tutulursa Bitcoin Bu Yılın Sonuna Kadar Yeni Bir Rekor Kırabilir”

Kripto para analizcilerine göre Bitcoin bir “şimdi ya da hiç” dönemi yaşıyor ve 40.000 dolara kadar taşıdığı rallisini sürdürebilirse...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend