26 Mayıs 2022, Perşembe
23.3 C
İstanbul

Kryptoin, Bir Ethereum ETF Başlatmak İçin SEC’e Başvuru Yaptı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

VanEck ve WisdomTree’nin ardından Kryptoin de bir Ethereum ETF başlatmak için SEC’e başvuru yaptı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kryptoin, bir Ethereum ETF başlatmak için SEC’e başvuru yaptı.
  • Onaylanması halinde Kryptoin Ethereum ETF Trust, Cboe BZX borsasında işlem görecek.

Dijital varlıklara odaklanan yatırım firması Kryptoin, bir Ethereum ETF başlatmak için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvuruda bulundu. Onaylanırsa Kryptoin Ethereum ETF Trust, Cboe BZX borsasında işlem görecek.

Binance indirim kodu

Ethereum ETF Nedir?

Borsada işlem gören fonların kısaltması olan ETF’ler, insanların hisse senedi alıp satabilecekleri bir grup menkul kıymet ticareti yapmasına izin veren yatırım araçlarıdır. Bir Ethereum ETF, ETH fiyatına bağlı olarak hareket eder ve yatırımcıların “velayet” konusunda endişelenmeden Ethereum’a yatırım yapmasına olanak sağlar. Hizmet veren firma ise işlem ücretlerinden belli bir kesinti yaparak ücret alır.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

VanEck, Fidelity ve Anthony Scaramucci’nin SkyBridge Capital’i de dahil olmak üzere pek çok farklı şirket, Bitcoin veya Ethereum fiyatına bağlı ETF’ler başlatmak için SEC’e başvuruda bulundu. Ancak SEC, şimdiye kadar bu başvuruların hiçbirini onaylamadı.

Grayscale Bitcoin Trust ve ETF’ler Arasındaki Fark Ne?

Şimdilik ABD’de bir ETF’ye en yakın şekilde hizmet veren kurum, Grayscale’in GBTC Trust yatırım ortaklığıdır. Ancak bunlar birkaç temel açıdan farklılık gösterir. Grayscale kapalı uçlu bir fondur; sadece belirli miktarda hisse mevcuttur ve yatırımcıların bunları aylarca elinde tutma zorunluluğu olabilir.

Öte yandan Grayscale şu anda %10 indirimli fiyattan işlem görüyor; bu da Bitcoin’i Grayscale’de daha ucuza satın alabileceğiniz anlamına geliyor. ETF’ler ise varlığın fiyatına çok daha yakın seviyelerde işlem görmek için programlanıyor.

Kanada, bu yılın başlarında ilk Bitcoin ve Ethereum ETF’lerini onaylayarak dünya çapında kripto endüstrisini umutlandırdı. Kripto yanlısı finans kurumları, ABD’nin de aynı şeyi yapmasını umuyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar