KuCoin, 281 Milyon Dolar Değerinde Kripto Para Çalan Hackerları Buldu

KuCoin CEO’su Johnny Lyu, büyük hack suçlularını yakalamak için “önemli kanıt” bulduklarını söyledi. Kripto borsası KuCoin, 281 milyon dolar değerinde kripto para birimi kimin hacklediğini buldu.

blank

CEO Johnny Lyu bugün konu ile ilgili yaptığı tweet paylaşımında; “kapsamlı bir soruşturmanın ardından, 26 Eylül tarihli KuCoin hacklenme olayının şüphelilerini elimizdeki önemli kanıtlarla bulduk. Kolluk kuvvetleri ve polis resmi olarak harekete geçmeye hazır.”

blank

KuCoin’in hacklenmesi 26 Eylül tarihinde gerçekleşmişti. KuCoin, bilgisayar korsanlarının borsanın cüzdanlarına erişmek için sızdırılmış bir özel anahtar kullandığını söyledi. KuCoin daha evvel, sigorta fonu ile müşterilerinin en ufak kaybının bile geri ödeneceğini bildirmişti. Ayrıca KuCoin, bankada tüm kayıplarını karşılamak için yeterli miktarda paraya sahip olduğunu söylüyor.

Hacklemeden sonra, kripto projeleri varlıkların çoğunu dondurmak veya işe yaramaz hale getirmek için çalıştı. Birçok ekip bunu gerçekleştirmek için blok zincirini güncelledi. Lyu, 204 milyon dolar değerinde kripto para biriminin veya bir diğer ifadeyle toplam hacklenen miktarın %72’sinin “şüpheli adreslerin kontrolü dışında” olduğunu söyledi.

Hackerlar, merkezi olmayan borsalarda en az 13 milyon dolarlık kripto sattılar.

KuCoin CEO’su Lyu, 30 Eylül tarihinde katıldığı bir canlı yayında, “kripto ekibi bugün 3. yılına girdiği için, güvenlikle ilgili konularda asla gevşemesek de, kendisinden önce gelen her ekibin benimsediği en acımasız yaş günü töreninden kaçınamadık.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Hacklenme olayı sonrasında para yatırma ve para çekme işlemlerini bir süreliğine duraklatan KuCoin, tekrar açılıyor. Lyu, Twitter paylaşımında KuCoin’in tüm fonksiyonlarıyla tekrar gelmekte olduğunu ve kendisi de dahil olmak üzere tüm ekibin bu talihsizliği telafi edebilmek için ellerinden gelenin en iyisini yaptığını söyledi. Şu anda, KuCoin, 31 adet tokeni için para yatırma ve çekme işlemlerini destekliyor, ancak Bitcoin, Ethereum ve ABD Doları ile sabitlenmiş stablecoin, Tether (USDT) şimdilik bunların arasında yer almıyor. Lyu’ya göre, BTC, ETH ve USDT gibi tokenlerle de çok yakında işlem yapılabilecek.

Lyu ayrıca kendilerini bu kritik zamanda destekleyen tüm kurum ve kişilere çok teşekkür ederek, birlikte çok daha güçlü bir kripto dünyası inşa edileceğine olan inancını da paylaştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki tüm içerikler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. İçeriklerin hiçbiri yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sitede herhangi bir dijital varlığın alım-satımı tavsiye edilmez. Sitede yer alan içeriklerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.

Bu siteyi (limenya.com) kullanarak, yukarıdaki sorumluluk reddi beyanını ve hizmet sözleşmesinde yer alan politikaları kabul etmiş olursunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here