7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Kripto Borsası KuCoin, Çinli Kullanıcıların Hesaplarını Kapatma Kararı Aldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Huobi ve Gate.io borsaları da Çinli kullanıcıların hesaplarını kapatmak için benzer adımlar atmıştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • KuCoin, Çinli kullanıcıların hesaplarını kapatma kararı alan son kripto borsası oldu.
  • Geçtiğimiz günlerde Huobi ve Gate.io borsaları da Çinli kullanıcıların hesaplarını kapatmak için benzer adımlar atmıştı.

KuCoin, Çin Halk Bankası’nın geçen Cuma günü açıkladığı kripto ticaretine yönelik yasak kararlarının ardından Çinli kullanıcıların hesaplarını kapatma kararı alan son kripto borsası oldu.

Binance indirim kodu

KuCoin, Çin’den Yeni Kullanıcı Kabul Etmeyecek

Geçen Cuma, Çin Halk Bankası, kripto paraların “insanların mülk güvenliğini ciddi şekilde tehlikeye attığını ve yasa dışı faaliyetleri beslediğini; bu nedenle de tüm kripto para ticaretini yasakladığını” açıkladıktan sonra KuCoin borsası, şirketin iş sürecinin işleyişini düzenlemek için teknik bir “özdenetim” gerçekleştirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Denetim sürecinin ardından KuCoin borsası, Çinli kullanıcılarının, kripto para varlıklarını 31 Aralık 2021 tarihine kadar borsadan çekmelerini tavsiye etti. Borsanın bugün küresel ölçekte 8 milyon kullanıcısı bulunuyor. CoinMarketCap verilerine göre KuCoin, son 24 saat içinde 1.7 milyar Dolar değerinde kripto ticaret hacmi üretti.

Kripto Endüstrisinin Çin’e Karşı Tepkisi

KuCoin borsası, Çinli kullanıcıların hesaplarını kapatma kararı alan son kripto para borsası oldu. Geçtiğimiz Pazar günü, bir diğer büyük kripto borsası Huobi, Çinli müşterilerin platformda yeni hesap açarak kaydolamayacağını; mevcut müşterilerin de 31 Aralık tarihinden itibaren hesaplarına erişimi kaybedeceklerini açıkladı.

Özellikle yeni ortaya çıkan altcoinler için aktif bir kripto borsası olan Gate.io da bu haftanın başında benzer bir karar açıkladı ve Çin’den yeni kullanıcı kabul etmeyi durdurdu.

Öte yandan Ethereum madencilik havuzu SparkPool ve Çin merkezli BeePool da dahil olmak üzere birçok üst düzey madencilik havuzu, Çin’in duyurusunun ardından operasyonlarını durdurma kararı aldı. Çin’in en büyük ticaret platformu Alibaba ise kripto madenciliği ekipmanı satışını durduracağını açıkladı. Son olarak, önde gelen kripto para veri siteleri CoinGecko ve CoinMarketCap de yasaklama açıklamasının ardından Çin’in güvenlik duvarı tarafından engellendiklerini duyurdu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar