Küçük Yatırımcıların Sayısı Arttıkça, BTC Balinaları Büyük Alımlar Gerçekleştiriyor

Önemli Gelişmeler

Santiment’in son bulguları, 100’den fazla Bitcoin’e sahip adresler tarafından tutulan toplam BTC miktarının, Tesla’nın BTC’ye 1.5 milyar dolarlık yatırım yaptığı haberlerinden bu yana özellikle güçlü bir artış gösterdiğini ve ek 20.490 BTC ile büyüdüğünü gösteriyor.

Bu gelişme, balina adreslerinde bulunan toplam Bitcoin miktarını, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 11.6 milyonun biraz üzerinde yeni bir seviyeye çıkarıyor ve muhtemelen son zaman diliminde kurumsal katılımcıların artışını yansıtan bir veri olarak kabul ediliyor.

Fiyat ilk defa 50 bin dolar seviyesine ulaşmak üzere

Ay takvimi, Bitcoin (BTC) yıllık dalgalanmasını geçen yılın nisan ayından bu yana görülmeyen bir seviye olan %125’e çıkaran bir haber dalgasıyla sona erdi. Bu gelişme, yatırımcıları BTC satın almaktan ve tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarmaktan caydırmadı çünkü fiyat ilk kez 50.000 dolar seviyesini kırarak zirveyle flört etme aşamasına geldi. Bu hacmin bir kısmı daha büyük balina hesapları tarafından başlatıldı ve bu da küçük yatırımcılar açısından olumlu bir haber olarak değerlendirildi.

1.000’in üzerinde kripto sosyal kanalından toplanan metin verilerine dayanarak Bitcoin ile ilgili ifadelerin miktarı, Facebook‘un Libra duyurusunun perakende satıştan daha çılgınca satın almayı tetiklediği 2019’dan bu yana en yüksek seviyesine yükseldi.

Bu son dalgalanma, yılın başlangıcından daha yakın olan BTC’nin önceki tüm zamanların en yüksek seviyelerinin etrafındaki gevezeliği kolayca gölgede bıraktı. Bitcoin ile ilgili mesajların ortalama havası 1 Şubat’taki “kararsız” durumundan, bugün itibariyle “ezici bir çoğunlukla yükselişe” geçtiği için bu artışla birlikte yatırımcı güveninde güçlü bir artış görüldü.

Özellikle de Bitmex gibi vadeli işlemlerin finansman oranları Haziran 2019’dan bu yana en yüksek seviyelere itildiğinde ezici bir şekilde yükselişin, varlık için kötü bir işaret olabileceği kaydedildi. Yatırımcılar piyasanın yönü konusunda hemfikir olduklarında muhalefetteki dalgalanmanın ise kademeli tasfiye ve panikle dolu satışlara neden olabileceği belirtildi.

Diğer varlık sınıflarıyla korelasyonları izleyen yatırımcılar, BTC’nin hareketli ortalamasının S&P 500, ETH ve Gold hareketli ortalamalardan uzaklaştığını fark edebilir. 26 Ocak’tan bu yana %28 artan ve 1.745 dolara ulaşan Ether (ETH) bile aynı zaman diliminde BTC’nin %50 artışıyla karşılaştırılamıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin’den Yüklü Miktarda Kâr Eden Goldman Sachs Yöneticisi İstifa Etti

Pazartesi günü yayılan haberlere göre, Goldman Sachs’ın departman müdürlerinden biri Dogecoin’den milyonlarca dolar kazandıktan sonra istifa etti.Söz konusu müdür...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend