27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

Kullanıcılar Borsalardan Yüklü Miktarda Ethereum Çekiyor! Fiyat İçin Anlamı Ne?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Glassnode’un paylaştığı verilere göre, son 24 saat içerisinde kullanıcılar, kripto para borsalarında bulunan Ethereum tokenlerini hızlı bir şekilde cüzdanlarına çekmeye başladılar. Son 24 saat içinde kullanıcılar tarafından borsalardan çekilen ETH miktarı 1.4 milyar dolar ile zirve yaptı.

Binance indirim kodu

Kripto Para Borsalarından Çekilen Ethereum Miktarı Bu Ayın Zirvesine Çıktı

Bununla birlikte, büyük kripto para transferlerinin bildirimini yapan Whale Alert’e göre, kripto para balinaları toplamda 69.868 adet olmak üzere yüklü miktardaki ETH’yi anonim bir cüzdana taşıdı. İki işlem halinde gerçekleştirilen transferler 2 saat arayla yapıldı.

Binance indirim kodu

Bununla birlikte 28.078 adetlik ETH, bazı büyük kripto para borsalarından kullanıcılar tarafından çekildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu yazının yazıldığı anlarda Ethereum fiyatı son saatteki %8’lik artışıyla 3.151 dolardan işlem görüyor. ETH, son 7 günde ise %27’lik bir getiri sağladı.

Sonuç olarak merkezi kripto para borsalarındaki adreslerde bulunan Ethereum miktarı rekor miktarda düşük düzeylere indi. Göstergeye göre, merkezi kripto para borsalarında bulunan Ethereum sayısı yalnızca 11 milyon adet olarak saptandı. Borsaların elindeki ETH arzındaki bu düşüş 2020 yılının Mayıs ayında başlamış ve bugüne kadar sürmüştü. Ethereum arzındaki düşüş ile ETH fiyatının yaşadığı rallinin paralel olduğu da göze çarpıyor.

Uzmanlar Kripto Para Borsalarındaki ETH Miktarının Azalmasının Olumlu Olabileceğini Düşünüyor

Uzmanlara göre, kripto para borsalarındaki coinlerin sayısının azalması genellikle olumlu bir sinyal olarak algılanıyor. Çünkü bu, Ethereum ya da diğer kripto para yatırımcılarının yatırımlarını nakde çevirmek yerine cüzdanlarında tutmayı tercih ettiğine işaret ediyor. Borsaların elinde bulunan Ethereum miktarı 2018 yılından bu yana bu denli düşük seviyelere inmemişti.

Ethereum, kısa bir süre önce ana ağında başlattığı Londra hard fork’u ile birlikte çalışma mekanizmasında bir dizi değişikliğe gitmişti. Gerçekleşen her işlem başına küçük bir miktar ETH’yi yakan Ethereum Blockchain’i, bununla birlikte ETH’nin deflasyon karakterli bir kripto para haline gelmesini amaçlıyor. ETH daha önce sahip olduğu sınırsız arzıyla dikkat çekiyordu. ETH’nin aksine Bitcoin ise yalnızca 21 milyon adetlik sınırlı bir arza sahip. Yani bu, piyasada sirkülasyonda bulunan Bitcoin miktarının 21 milyonu geçemeyeceği anlamına geliyor. Sınırsız arza sahip olan kripto paralar, uzmanlara göre zamanla enflasyon nedeniyle değer kaybı yaşayabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar