7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Çin’den Gelen Yasak ile Beraber Kullanıcılar Huobi Borsasından Bitcoin’lerini Çekmeye Başladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

14.000 adetin üzerinde Bitcoin (BTC) Huobi ve iki diğer kripto para borsasından dışarı çekildi. Bununla birlikte Binance, Coinbase ve Bitfinex gibi diğer büyük dijital borsalar ise yoğun bir şekilde Bitcoin akışı yaşadı. Bu durumun nedeninin, Çin’in kripto para yasağı dolayısıyla BTC’lerini Huobi borsasından çekmesi olabilir.

Binance indirim kodu

Huobi Borsasından 13.900 Adet Bitcoin Çıkışı Oldu

Görünüşe bakılırsa, Çin’in son kripto para yasağı ile birlikte Huobi borsasının ‘Huobi Çin Anakarasına” kayıtlı mevcut tüm müşterilerinin hesaplarını sileceğini açıklamasının ardından, çok sayıda kullanıcı sahip oldukları Bitcoin’leri söz konusu borsadan çekmeye başladı.

Binance indirim kodu

ViewBase tarafından sağlanan verilere göre, Huobi borsasından toplamda 13.903 adet Bitcoin çıkışı oldu. Buna ek olarak, Okex ve Gate.io gibi daha küçük çaplı kripto para borsalarından da BTC çıkışları yaşandı. Daha küçük kripto para borsaları olan bu ikiliden Okex’ten 5.872 adet, Gate.io’dan ise 95 adet BTC çıkışı yaşandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bununla birlikte, Binance, Bitfinex ve Coinbase gibi diğer büyük kripto para borsaları ise çok yüklü miktarlarda BTC akışı yaşadı. 7.000 adetin üzerinde BTC Binance’a gönderilirken, 5.000 adet BTC Bitfinex’e ve 122 adet BTC ise ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase’e aktarıldı.

Twitter üzerinde bir postta yapılan yorumlarda, Huobi ve iki diğer küçük kripto para borsasından yapılan kripto para çekimlerin direkt olarak Binance’a gönderildiğinden bahsedildi.

Limenya.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Huobi kripto para borsası, Çin anakarasındaki yatırımcılara artık hizmet edemeyeceğini bildirmiş ve bununla birlikte bölgeden yeni kullanıcı kaydı almayı sonlandırmıştı. Binance kripto para borsası da söz konusu bölgeden yeni kullanıcı kaydı almayı durdurdu. Bununla birlikte, Çin hükümetinin hayata geçirdiği son kripto para yasaklarının ardından, Çin merkezli çok sayıda yerel kripto para borsası ya faaliyetlerini sonlandırmak zorunda kalmış ya da başka ülkelere taşınmıştı. Söz konusu yasak hem kripto para alım satımını hem de kripto paraların madenciliğinin yapılmasını yasaklıyor. Çin’den gelen yasak haberleriyle birlikte kripto para piyasası ve Bitcoin büyük sıkıntılar yaşamıştı. BTC fiyatı, grafiğinde ani bir şekilde fiyat düşüşleri kaydetmişti. BTC’yi takip eden altcoinler de büyük yara almıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar