10 Ağustos 2022, Çarşamba
24.7 C
İstanbul

Küresel Ölçekte 106 Milyon Kripto Para Kullanıcısı Var

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bir rapora göre, yükselen Bitcoin fiyatı yeni yatırımcıların sayısında artışa neden oldu. Ancak artan kripto para benimseme trendinin altında bazı diğer kilit faktörler de yer alıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Yeni bir rapora göre şu anda 106 milyondan fazla insan kripto para kullanıyor.
  • Kripto parayı yeni benimseyenlerin Bitcoin’in en son rallisi sırasında fiyatın yüksek kalmasına yardımcı olduğu düşünülüyor.
  • Crypto.com tarafından bugün yayınlanan bir rapora göre, kripto paralar şu anda dünya çapında 106 milyondan fazla kişi tarafından kullanılıyor.

Yalnızca Ocak ayında kripto para benimseme seviyesinin %15.7’lik bir artış gösterdiği tespit edildi. Bitcoin’in en son rallisinin mevcut kullanıcılar tarafından desteklendiği ve yeni yatırımcıların BTC fiyatının yüksek kalmasına yardımcı olduğu belirtildi.

Binance indirim kodu

Kripto Para Kullanımındaki Artışın Sebebi Ne?

24 kripto borsasından gelen verileri içeren araştırmaya göre, Bitcoin fiyatındaki güçlü büyüme, kullanıcı sayısındaki artışın bir numaralı itici gücü oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ancak diğer olası faktörler arasında, üçüncü taraflar olmadan finansal hizmetler sağlamak için blockchain teknolojisini kullanan yeni finansal ekosistem merkezi olmayan finansın (DeFi) artan popülaritesi dikkat çekiyor.

Crypto.com verileri ayrıca, piyasa değeri açısından en büyük ikinci kripto para olan Ethereum’un, DeFi patlamasının yüksekliğiyle eş zamanlı bir şekilde Ağustos 2020’deki kripto pazar büyümesine öncülük ettiğini gösteriyor.

Microstrategy ve Square liderliğindeki kurumlardan gelen yatırımlar da bir başka büyük faktör olarak açıklanıyor. Ayrıca MicroStrategy bunu devam ettirdi ve dün Bitcoin’de 1 milyar Dolar daha satın aldığını duyurdu.

Araştırmacılar, PayPal’ın müşterilerine 2020 sonlarında kripto para alım satım olanağı sunmaya başladıktan sonra, kripto benimseme oranlarının önemli ölçüde arttığını da ekliyor.

Nijerya, Kripto Para Benimseme Konusunda Lider Ülke

Geçen hafta yayınlanan ayrı bir raporda ise Statista, Nijerya’nın kripto para benimseme konusunda lider ülke olduğunu belirtmişti. Veri analizi girişiminin ankete katılanların üçte biri 2020’de kripto para kullandıklarını veya sahip olduklarını dile getirdi. Google Trends’e göre Nijerya, “Bitcoin” anahtar kelimesi için en yoğun arama trafiğine sahip olan ülke.

İlgili Haber:  IRS, Kraken Borsasından Kullanıcı Bilgilerini Talep Etti

Güneydoğu Asya’da da kripto para kullanımı artıyor. Statista, Vietnamda ankete katılanların beşte birinin geçen yıl kripto para kullandıkları yönünde cevap verdiğini duyurdu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar