OKEx’in tokeni OKB, kurucusunun polis tarafından götürülmesinin ardından düşüşe geçmiş görünüyor.

OKB ile faaliyet gösteren batılı tüccarlar, dört bir yandan kuşatılmış kripto para borsası OKEx tarafından basılan tokenin fiyatını gördükten sonra ter içinde uyanacaklar. Doğudaki tüccarlar ise halihazırda bu kabusları öngörerek uykuya dalıyorlar.

OKEx tokeni dün itibariyle de önlenemeyen düşüşünü sürdürdü. Söz konusu düşüş, Cuma günü borsa kurucusunun Çin polisi tarafından alınması ile başladı. Bu olay sonrasında OKEx yetkilileri, borsa kapsamındaki kripto para çekme işlemlerini bir süreliğine askıya aldığını duyurmuştu. Düşüşü en çok tetikleyen ve hızlandıran karar da bu oldu.

Token Fiyatı Dibe Vurdu

Son olarak ise dün öğleden sonra saatlerinde tokenin fiyatları dibe vurdu. Metrik sitesi CoinMarketCap verilerine göre tokenin fiyatı yaklaşık 6 dolar seviyesinde 4.13 dolar seviyesine kadar düştü. Haftasonu olması sebebiyle fiyat 4.4 dolar yönünde biraz yükselme kaydetse de piyasada fiyat artışı ile ilgili sorun yaşandı ve token yeniden 4.21 dolar seviyesine geriledi.

Bugün ise piyasalar OKB’nin fiyatını tekrardan yukarı çekmeye çalışıyor. Tokenin değeri 4,37 dolar seviyelerinde seyrediyor.

Malta merkezli borsa, Cuma günü duyurulan para çekme işlemlerinin askıya alınmasından bu yana kayda değer herhangi bir açıklamada bulunmadı. Son olarak, dün itibariyle Filecoin alım – satımı yapan müşteriler için bir ücret ayarlaması duyurusu yapılmıştı. Ancak borsa kullanıcıları, para çekme işlemlerinin askıya alınması ile ilgili çok daha detaylı bir bilgilendirme talep ediyor.

Müşteriler Değişim Sürecinin Ortasında

OKEx tarafından geçtiğimiz hafta yapılan açıklamada, diğer işlevlerin sabit kaldığı ve müşteri fonlarının da tamamen güvende olduğu dile getirilmişti. Topluluk etkinliklerinin de bu süreçten herhangi bir şekilde olumsuz olarak etkilenmeyeceği vurgulanmıştı. Bu kapsamda yapılan açıklamalarda borsa ile ilgili “Tanrıya şükür uçmaya devam ediyor” ifadesinin altı çizilmişti.

İlgili Haber:  OKEx, Tek İmzalı Bitcoin Soğuk Cüzdan Kullandığı Yönündeki İddiaları Reddetti

Son olarak gerçekleşen bir telegram sohbetinde ise borsa yöneticileri, halihazırdaki müşterilerin bir değişim sürecinin ortasında olduğunu belirtti. Bu anlamda herkesin sabırlı bir şekilde para çekme sorunu ile ilgili güncelleme beklemesi talep edildi. Borsa yöneticileri tüm sohbet boyunca müşterilerin hayal kırıklıklarını ve öfkelerini bastırmaya çalıştı.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın