29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Kurucusu Polis Tarafından Alındıktan Sonra OKEx Token Fiyatlarında Düşüş Yaşanıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

OKEx’in tokeni OKB, kurucusunun polis tarafından götürülmesinin ardından düşüşe geçmiş görünüyor.

Binance indirim kodu

OKB ile faaliyet gösteren batılı tüccarlar, dört bir yandan kuşatılmış kripto para borsası OKEx tarafından basılan tokenin fiyatını gördükten sonra ter içinde uyanacaklar. Doğudaki tüccarlar ise halihazırda bu kabusları öngörerek uykuya dalıyorlar.

Binance indirim kodu

OKEx tokeni dün itibariyle de önlenemeyen düşüşünü sürdürdü. Söz konusu düşüş, Cuma günü borsa kurucusunun Çin polisi tarafından alınması ile başladı. Bu olay sonrasında OKEx yetkilileri, borsa kapsamındaki kripto para çekme işlemlerini bir süreliğine askıya aldığını duyurmuştu. Düşüşü en çok tetikleyen ve hızlandıran karar da bu oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Token Fiyatı Dibe Vurdu

Son olarak ise dün öğleden sonra saatlerinde tokenin fiyatları dibe vurdu. Metrik sitesi CoinMarketCap verilerine göre tokenin fiyatı yaklaşık 6 dolar seviyesinde 4.13 dolar seviyesine kadar düştü. Haftasonu olması sebebiyle fiyat 4.4 dolar yönünde biraz yükselme kaydetse de piyasada fiyat artışı ile ilgili sorun yaşandı ve token yeniden 4.21 dolar seviyesine geriledi.

Bugün ise piyasalar OKB’nin fiyatını tekrardan yukarı çekmeye çalışıyor. Tokenin değeri 4,37 dolar seviyelerinde seyrediyor.

Malta merkezli borsa, Cuma günü duyurulan para çekme işlemlerinin askıya alınmasından bu yana kayda değer herhangi bir açıklamada bulunmadı. Son olarak, dün itibariyle Filecoin alım – satımı yapan müşteriler için bir ücret ayarlaması duyurusu yapılmıştı. Ancak borsa kullanıcıları, para çekme işlemlerinin askıya alınması ile ilgili çok daha detaylı bir bilgilendirme talep ediyor.

Müşteriler Değişim Sürecinin Ortasında

OKEx tarafından geçtiğimiz hafta yapılan açıklamada, diğer işlevlerin sabit kaldığı ve müşteri fonlarının da tamamen güvende olduğu dile getirilmişti. Topluluk etkinliklerinin de bu süreçten herhangi bir şekilde olumsuz olarak etkilenmeyeceği vurgulanmıştı. Bu kapsamda yapılan açıklamalarda borsa ile ilgili “Tanrıya şükür uçmaya devam ediyor” ifadesinin altı çizilmişti.

İlgili Haber:  Michael Novogratz: Bitcoin 2021'de 50.000 Doları Görebilir

Son olarak gerçekleşen bir telegram sohbetinde ise borsa yöneticileri, halihazırdaki müşterilerin bir değişim sürecinin ortasında olduğunu belirtti. Bu anlamda herkesin sabırlı bir şekilde para çekme sorunu ile ilgili güncelleme beklemesi talep edildi. Borsa yöneticileri tüm sohbet boyunca müşterilerin hayal kırıklıklarını ve öfkelerini bastırmaya çalıştı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar