28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Kurumsal İlgi Arttıkça Bitcoin 19.000 Doları Test Ediyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatları bugün 19.000$’a yaklaştı. Kurumsal yatırımcıların daha fazla ilgi gösterdiği bir zamanda tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaştı.

Binance indirim kodu

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük dijital parası, New York saatiyle 17.45 civarında 18.956$’a ulaştı.

Binance indirim kodu

Bu noktada, dün sabah ulaştığı 17.593$’lık son düşük seviyeden %8 civarında değer kazandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Dahası, dijital varlık bu ayın başlarında elde ettiği tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 19.920$ ‘ın yaklaşık %5 altında işlem görüyor.

Bitcoin, son birkaç haftanın çoğunu 18.000$ ile 20.000$ arasında dalgalanarak geçirdi. Son ralli, kripto para dün 17.600 $’ın altına düştükten sonra gerçekleşti. Ardından tırmanış yeniden başladı.

Bu son kazanımları açıklarken, analistler teknik desteğe ve kurumsal yatırımcıları ilgilendiren son gelişmelerin etkisine işaret ettiler.

Kripto ve kripto türevleri platformu Amulet’in genel müdürü Marouane Garcon, 18.000$’ı “doğru bir destek seviyesi” olarak tanımlayarak dijital varlığın en son fiyat hareketleri hakkında yorum yaptı.

Digital Capital Management’ın genel müdürü Tim Enneking de katkıda bulunarak şunları vurguladı:

“13,7 bin dolar ile 19,8 bin dolar arasında çok fazla alan var. Çünkü tarihsel olarak fiyat bu aralıkta önemsiz bir zaman harcadı. Bu nedenle, tüccarlar doğal olarak birçok sıfırla biten sayılara yöneliyor.”

Bu ay gördüğümüz dalgalanmaların çoğunun, dijital varlığı 18.000 ila 19.000 $ gibi fiyat seviyeleri arasında iten boğaları ve ayıları içerdiğini belirtti.

Kurumsal ilgi devam ediyor

Kripto paranın en son fiyat hareketleri, kurumsal olarak benimsenme zemininde gerçekleşti. En son örnek sigorta devi MassMutual’ın portföyü için 100 milyon dolar değerinde bitcoin satın alma kararı bunda etkili oldu.

Buna ek olarak, hedge fonu Bridewater Associates’in kurucusu, eş başkanı ve eş-baş yatırım sorumlusu Ray Dalio, son zamanlarda bitcoin konusunda daha iyimser bir duruş sergiliyor.

İlgili Haber:  Kripto Piyasası Çökerken Bitcoin İşlem Ücretleri 47 Dolara Yükseldi

8 Aralık’ta gerçekleşen Reddit “bana bir şey sor” oturumunda Dalio şunları söyledi:

“Bence bitcoin’in ve diğer bazı dijital paraların, sınırlı arz ve mobilite özellikleri var. Son on yılda altın benzeri ilginç varlık alternatifleri olarak kendilerini kurduklarını düşünüyorum.”

TradeBlock kurumsal araştırma direktörü John Todaro, bu gelişmeleri güzelce anlattı:

“Kurumsal yatırımcılar ve tüccarlar bitcoin ile ilgileniyor. Muhtemelen varlığın tarihinde en açık şekilde gerçekleşiyor bu. Etkisi de olumlu olmaya devam ediyor.”

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar