26 Mayıs 2022, Perşembe
17.5 C
İstanbul

Kurumsal Satın Alımlar Bitcoin Fiyatını 500.000 Doların Üzerine Çıkarabilir

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kurumsal alıcıların nakit rezervlerinin %10’unu en büyük kripto paraya dönüştürmeleri durumunda Bitcoin’in (BTC) en az 535.000 dolarlık fiyat etiketi alabileceği düşünülüyor.

Binance indirim kodu

Yatırım şirketi ARK Invest, son raporu olan “Bitcoin: Kurumlar için Hazırlık” isimli çeşitli sonuçlarından birinde S&P 500 şirketlerinden %1’lik bir tahsisin bile BTC/USD spot fiyatlarını 40.000 dolar arttırmak için yeterli olacağını söylüyor.

Binance indirim kodu

Minimum kurumsal BTC tahsisi %2.55

Bulgular, kurumsal alıcıların uzun vadeli bir nakit alternatifi olarak Bitcoin’e odaklanmaya devam etmesiyle ortaya çıkıyor ve bir işlem özellikle Coinbase’de 500 milyon dolar kaldıktan sonra dikkat çekiyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Raporda, Bitcoin’in fiyat artışının 2017’ye kıyasla arama hacimlerine göre daha az etkili olduğu görülüyor. Bitcoin daha fazla güven kazanıyor gibi görünürken bazı şirketler bunu bilançolarında nakit olarak görüyor.

Şirketlerin Bitcoin kıtlığı üzerinde sahip olabileceği uzun vadeli etki açısından ARK, olası tahsisatların muhtemelen %1 seviyesini çok geride bırakacağını tahmin ediyor.

Son 10 yılda varlık sınıfları arasındaki günlük getirilere dayanarak analiz, dalgalanmayı en aza indirirken Bitcoin’e tahsisatların %2.55’teki getirileri en üst düzeye çıkarırken %6.55’e doğru değişmesi gerektiğini öne sürüyor.

ARK’ın simüle edilmiş portföy tahsislerine dayanarak %2.5 ile %6.5 arasındaki kurumsal tahsislerin, Bitcoin’in fiyatını 200.000 ile 500.000 ABD doları arasında etkileyebileceği öne sürülüyor.

Grayscale piyasaya kıvılcım getirebilir

BTC fiyat hareketinin geçtiğimiz haftalarda boğa koşusuna ikna edici bir şekilde devam etmesini sağlamamasına rağmen statükonun yakında tersine döneceği beklentisi oluşuyor. Varlık yönetimi devi Grayscale’in çarşamba günü piyasayı yeniden canlandıran kıvılcımı sağlayabileceği düşünülüyor.

Yatırım şirketi BlockTower Capital’in genel ortağı Michael Bucella, bu alana yeniden tahsis edilen muazzam bir sermaye tabanına sahip büyük ve gelişmekte olan bir kurumlar grubunun var olduğunu belirtiyor.

İlgili Haber:  OKEx, Tek İmzalı Bitcoin Soğuk Cüzdan Kullandığı Yönündeki İddiaları Reddetti

Bucella ayrıca, bir emtianın arz-talep modeli düşünüldüğünde arz eğrisinin zamanla fiilen sıfıra düştüğünü ve talebin katlanarak arttığını ifade ediyor.

Öte yandan en büyük altcoin olarak kabul edilen Ether’in (ETH) 8 Şubat’ta CME Group’tan özel vadeli işlem piyasalarının canlı yayına girmesini görmek için Bitcoin’e katılması bekleniyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar