25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Kurumsal Şirketlerin Bitcoin Yatırımı 2021’de Önemli Ölçüde Arttı!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Halka açık şirketler tarafından tutulan BTC miktarı, MicroStrategy’nin Şubat 2021’de düzenlediği “Şirketler İçin Bitcoin” konferansından bu yana önemli oranda arttı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Blockchain analisti Willy Woo, son paylaşımında 2021 yılındaki Bitcoin kurumsal yatırımlarına odaklandı.
  • Halka açık şirketler tarafından tutulan BTC miktarı, 2021 yılında önemli ölçüde yükseldi.

Özel şirketler tarafından tutulan Bitcoin (BTC) miktarı, 2021 yılında önemli ölçüde arttı.

Binance indirim kodu

MicroStrategy’nin Bitcoin Konferansı Yatırımları Hızlandırdı

Pazartesi günü yayınladığı bir tweette blockchain analisti Willy Woo, “Önemli oranda BTC’ye sahip halka açık şirketlerin, kamu hisse senedi piyasalarında BTC riskine erişmenin bir yolu olarak spot ETF’lerden pazar payı kazandığını” dile getirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Bu, MicroStrategy’nin 3 – 4 Şubat 2021’deki “Şirketler İçin Bitcoin” konferansından bu yana daha da belirgin hale geldi. Online seminer, Bitcoin’i işlerine ve rezervlerine entegre etmek isteyen firmalar için yasal hususları açıklamak üzerine düzenlendi.

Michael Saylor’un MicroStrategy’si önde gelen bir iş zekası firmasıdır ve neredeyse 6 milyar Dolarlık kripto varlığına sahip olması ile BTC piyasasında bir “boğa” olarak tanımlanır.

Perşembe günü Saylor’un firması 94 milyon Dolar değerinde 1.914 BTC daha satın aldı. Şirket, Ağustos 2020’deki ilk Bitcoin alımından bu yana 2.1 milyar Dolardan fazla kâr elde etti.

En Büyük Kurumsal Yatırımcı: MicroStrategy

Woo, kitle kaynaklı kurumsal hazine verilerine dayanarak, borsada işlem gören fonlar (ETF) içindeki BTC varlıklarının ve hisse senedi piyasaları aracılığıyla kamuya açık şirket hazinelerinin oranına atıf yaptı. Spot ETF’ler, şirketlerin Chicago Ticaret Borsası vadeli işlem piyasasından sözleşmeler yoluyla satın aldığı vadeli işlemlerin aksine direkt olarak BTC’ye sahiptir.

Veriler, kripto varlık yönetimi şirketi Grayscale’in 2021 sonunda 645.199 BTC ile en yüksek pazar payına sahip olduğunu gösteriyor. Bu, tüm spot ETF’lerin ve şirketlerin toplam hisselerinin 903.988 BTC’ye ulaştığı 2021 yılında pazarın %71’ine denk geliyor..

İlgili Haber:  Mark Cuban, Ethereum Cüzdanındaki Miktarı Açıkladı

Bitcoin hazineleri açısından ise MicroStrategy, yaklaşık 5.8 milyar Dolar değerindeki 124.391 BTC’si ile en büyük kurumsal yatırımcı olarak nitelendiriliyor. İkinci sıradaki Tesla’nın ise mevcut fiyatlarla yaklaşık 2 milyar Dolar değerine denk gelen 43.200 BTC’si bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend