11 Ağustos 2022, Perşembe
24.6 C
İstanbul

Kurumsal Şirketlerin Bitcoin Yatırımı 2021’de Önemli Ölçüde Arttı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Halka açık şirketler tarafından tutulan BTC miktarı, MicroStrategy’nin Şubat 2021’de düzenlediği “Şirketler İçin Bitcoin” konferansından bu yana önemli oranda arttı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Blockchain analisti Willy Woo, son paylaşımında 2021 yılındaki Bitcoin kurumsal yatırımlarına odaklandı.
  • Halka açık şirketler tarafından tutulan BTC miktarı, 2021 yılında önemli ölçüde yükseldi.

Özel şirketler tarafından tutulan Bitcoin (BTC) miktarı, 2021 yılında önemli ölçüde arttı.

Binance indirim kodu

MicroStrategy’nin Bitcoin Konferansı Yatırımları Hızlandırdı

Pazartesi günü yayınladığı bir tweette blockchain analisti Willy Woo, “Önemli oranda BTC’ye sahip halka açık şirketlerin, kamu hisse senedi piyasalarında BTC riskine erişmenin bir yolu olarak spot ETF’lerden pazar payı kazandığını” dile getirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu, MicroStrategy’nin 3 – 4 Şubat 2021’deki “Şirketler İçin Bitcoin” konferansından bu yana daha da belirgin hale geldi. Online seminer, Bitcoin’i işlerine ve rezervlerine entegre etmek isteyen firmalar için yasal hususları açıklamak üzerine düzenlendi.

Michael Saylor’un MicroStrategy’si önde gelen bir iş zekası firmasıdır ve neredeyse 6 milyar Dolarlık kripto varlığına sahip olması ile BTC piyasasında bir “boğa” olarak tanımlanır.

Perşembe günü Saylor’un firması 94 milyon Dolar değerinde 1.914 BTC daha satın aldı. Şirket, Ağustos 2020’deki ilk Bitcoin alımından bu yana 2.1 milyar Dolardan fazla kâr elde etti.

En Büyük Kurumsal Yatırımcı: MicroStrategy

Woo, kitle kaynaklı kurumsal hazine verilerine dayanarak, borsada işlem gören fonlar (ETF) içindeki BTC varlıklarının ve hisse senedi piyasaları aracılığıyla kamuya açık şirket hazinelerinin oranına atıf yaptı. Spot ETF’ler, şirketlerin Chicago Ticaret Borsası vadeli işlem piyasasından sözleşmeler yoluyla satın aldığı vadeli işlemlerin aksine direkt olarak BTC’ye sahiptir.

Veriler, kripto varlık yönetimi şirketi Grayscale’in 2021 sonunda 645.199 BTC ile en yüksek pazar payına sahip olduğunu gösteriyor. Bu, tüm spot ETF’lerin ve şirketlerin toplam hisselerinin 903.988 BTC’ye ulaştığı 2021 yılında pazarın %71’ine denk geliyor..

İlgili Haber:  Artık Her Norveçli Bitcoin Sahibi

Bitcoin hazineleri açısından ise MicroStrategy, yaklaşık 5.8 milyar Dolar değerindeki 124.391 BTC’si ile en büyük kurumsal yatırımcı olarak nitelendiriliyor. İkinci sıradaki Tesla’nın ise mevcut fiyatlarla yaklaşık 2 milyar Dolar değerine denk gelen 43.200 BTC’si bulunuyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar