8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

Kurumsal Yatırımcılar Geçen Hafta 25 Milyon Dolar Değerinde Avalanche (AVAX) Satın Aldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 6 ay önce

Binance indirim kodu

Kurumsal kripto fon yöneticisi CoinShares’in son raporuna göre, Rusya-Ukrayna krizini çevreleyen artan siyasi gerilimlere rağmen, kripto yatırım ürünleri art arda beşinci hafta fon girişi kaydetti.

Binance indirim kodu

Dijital varlık fonlarına haftalık fon akışlarını analiz eden rapor, Avalanche’ın toplam 25 milyon dolarlık girişle 21 Şubat itibariyle ikinci en büyük oyuncu olduğunu ortaya koydu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum, toplam 15 milyon dolarlık çıkış gördü

Rapora göre, Doğu Avrupa’da artan gerilimler ve Biden yönetiminin kripto para piyasasını düzenlemek için bir karar çıkarmaya hazırlanması da dahil olmak üzere, birkaç makro ölçekli duruma atfedilen son fiyat zayıflığına rağmen, kurumsal yatırımcılar geçen hafta kripto yatırım ürünlerine 109 milyon dolar akıttı.

Haftalık kripto varlık akışlarını gösteren grafik.
Haftalık kripto varlık akışlarını gösteren grafik.

CoinShares raporuna göre, hem Avrupa hem de Amerika’dan kripto fonlarına nakit girişleri görülürken, ağırlıklı olarak 101 milyon dolarlık akışla ABD ilk sırada yer aldı.

Bitcoin, geçen hafta toplam 89 milyon dolarla Aralık 2021’den bu yana en yüksek fon akışını görmüş oldu. Bununla birlikte, rapora göre, son beş haftadaki toplam 221 milyon dolar tutarındaki girişlerle bu hacimler artmaya devam ediyor ve bu, fon yönetimi altındaki toplam varlıkların %0.7’sini oluşturuyor.

Varlık dağılımına göre fon akışını gösteren tablo.
Varlık dağılımına göre fon akışını gösteren tablo.

Bu arada Ethereum, toplam 15 milyon dolarlık fon çıkışı gördü, bunu Binance (0.5 milyon dolar) ve Ripple (0.1 milyon dolar) tarafından kaydedilen küçük çıkışlar izledi.

Geçen haftanın en büyük ikinci oyuncusu

Geçen hafta Avalanche, toplam 25 milyon dolarlık girişle en iyi ikinci oyuncu olarak ortaya çıktı.

Blok zinciri endüstrisindeki en hızlı akıllı sözleşme platformu olarak pazarlanan Avalanche, hızla büyüyen Katman 1 ağları arasında Ethereum’un ana rakiplerinden biri olarak görülüyor.

2020’de Ava Labs tarafından piyasaya sürülen Avalanche, DeFi alanında hızla ilgi gördü ve şu anda 170 protokole ev sahipliği yapıyor ve ağ üzerinde toplam kilitli değere göre dördüncü zincir olarak sıralanıyor.

İlgili Haber:  Coinbase, Ethereum Rakibi Avalanche’yi Listeledi: Kripto Paranın Fiyatı Yükselişe Geçti

blank

Avalanche bu haberin girildiği esnada 10.7 milyar dolarlık toplam kilitli değerle 4ncü en büyük zincirdi. Avalanche’ı 7.47 milyar dolarla Fantom takip ediyor. Ethereum, Terra ve BSC ise TVL noktasında ilk üç zincir konumunda.

Avalanche ayrıca bugün toparlanma işareti gösteren piyasanın en çok değer kazananlarından oldu. Bitcoin son 24 saatte %3 artarken, AVAX %10’un üzerinde artış yaşadı.

CoinShares, Avalanche’ın geçen haftaki yüksek hacimlerini daha geniş bir bağlama yerleştirerek, “Bu giriş, tek bir günlük alım satımı temsil ettiğinden, bunun AVAX için daha geniş bir ilgiyi temsil edip etmediğini söylemek için çok erken” diye ekledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar