25 Mayıs 2022, Çarşamba
25.6 C
İstanbul

Kurumsal Yatırımcılar, Bitcoin Dışındaki Kripto Paralara da Yoğun İlgi Gösteriyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 8 ay önce

Binance indirim kodu

Coinbase’in kurumsal satış başkanı Brett Tejpaul, borsa müşterileri ve kripto para endüstrisi hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto endüstrisi ile ilgili ortaya çıkan son bilgiler, kurumsal yatırımcıların Bitcoin dışındaki kripto paralara da yoğun ilgi gösterdiğini ortaya koyuyor.
  • Kurumsal yatırımcılar, ayrıca, stablecoinler, DeFi piyasası ve NFT’ler gibi kripto endüstrisinin farklı alanlarına da büyük bir ilgi duyuyor.

Bu hafta Anthony Scaramucci’nin liderliğini yaptığı SALT Konferansı’nda, Coinbase Kurumsal Satış Başkanı Brett Tejpaul, kurumsal yatırımcılar hakkında dikkat çeken bilgiler paylaştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kurumsal Müşterilerin %75’i Bitcoin Dışındaki Kripto Paralara da Yatırım Yapıyor

Tejpaul, “Kurumlar şu anda kripto paralara yoğun ilgi gösteriyor. Ve şunu söyleyebilirim ki; birçoğu Bitcoin dışındaki kripto paralara odaklanıyor.” dedi.

Tejpaul, Coinbase’in kurumsal müşterilerinin yaklaşık %75’inin Bitcoin’den farklı kripto paralara da sahip olduğunu; ve bu grubun %25’inin de en az beş farklı kripto paraya yatırım yaptığını belirtti.

Stablecoin, DeFi ve NFT Piyasaları da Yoğun İlgi Görüyor

Tejpaul, ayrıca, kurumsal yatırımcıların stablecoin, DeFi ve NFT gibi kripto endüstrisinin farklı alanları ile de yakından ilgilendiğinin altını çizdi. Coinbase’nin kurumsal satış başkanı konu ile ilgili, “DeFi ve NFT, birçok kurumsal yatırımcı için finansın geleceği gibi görülüyor. Şu anda NFT’lerde büyük bir ilgi ve coşku dalgası var.” ifadelerini kullandı.

Kurumsal müşteriler için kripto saklama hizmetleri sunan Copper.co’nun satış müdürü Glenn Barber da Tejpaul’un görüşlerini destekleyerek, “Bu konuda hata yapmayın: Dijital varlıklar gelecek neslin sermaye piyasası fırsatıdır. Ancak bu, konuştuğumuz gibi, henüz inşa edilen yeni bir küresel ekonomidir.” dedi.

Barber, ayrıca, “Yatırımcılar ve finansal piyasa katılımcıları olarak, bunu anlamak için araştırma yapmayı kendinize borçlu olduğunuza inanıyorum. Çünkü o noktada çok daha fazla geri dönüş olacak.” diye ekledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar