Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin Fiyatındaki Düşüşten Etkilenmedi

Kripto finansörleri Bitcoin çöküşünden herhangi bir yara almamış gibi duruyor.

Haberin Özeti

  • Geçen hafta Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 41.551 Dolara ulaştı.
  • Dün ise fiyat 30.538 Dolara kadar düştü.
  • Yatırımcılar, ani piyasa değişimlerine rağmen güçlü kalmaya devam ediyor.

Kurumsal yatırımcılar, Ekim başında fiyatı 10.500 Dolardan geçen hafta 40.000 Dolara yükselel Bitcoin boğa koşusunun en önemli tetikleyici güçlerinden biri oldu.

Bitcoin Fiyatı Dün 30 Bin Dolara Kadar Geriledi

Ama yukarı çıkan şey aşağı da inebilir. Bu nedenle, Kasım ayında Bitcoin’e 530 milyon Dolar yatırım yapma niyetini açıklayan riskten korunma fonu Guggenheim Investments CIO’su Scott Minerd, “Bitcoin’in parabolik yükselişinin yakın vadede sürdürülemez olduğunu” tweetlemiş ve ardından fiyat düşmüştü.

Messari’nin verilerine göre dün de Bitcoin fiyatı 30.538 Dolara kadar geriledi.

Akredite yatırımcılar için SkyBridge Bitcoin Fonu’nun arkasındaki itici güç olan ve bir ara Trump’ın iletişim direktörlüğünü de yapan Anthony Scaramucci ise Bitcoin’deki düşüşün kısa bir yorgunluk molası olduğunu belirtti.

Kurumsal Yatırımcılar Endişelenmedi

Castle Island Ventures’ın kurucusu ve kronik Bitcoin boğası Nic Carter ise kaygılı olmadığını açıkladı: “40 Bin Dolar seviyesindeyken de hiçbir şey hissetmiyordum, şimdi de hissetmiyorum. Belki 100 Bin Dolar’da bir şeyler hissederim.” dedi.

Varlıklı insanlar için yatırım süreçlerini yöneten kripto fonu Arcane Assets’in CIO’su Eric Wall ise bu düşüşün “sadece bir gürültü” olduğunu söyledi.

Eric Wall, ayrıca, boğa koşusunun devam edeceğini düşünüyor. Bitcoin’in yalnızca 1 önce 20 bin Dolar seviyesinde olduğunu hatırlatan Wall, bu nedenle mevcut 30 bin Dolara düşüş “kaza”sının normal olduğunu vurguladı

Kurumsal yatırımcılara hizmet veren bir kripto para aracılık kurumu olan Bequant’ın araştırma başkanı Denis Vinokourov ise konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda, “Kripto yerel fonları genellikle oynaklık sürecindeki ani artış ve kayıplara alışkın. Kurumlar ve şirketler, bu yükselen oynaklıktan etkilenmemiş görünüyorlar.” dedi.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?
  Ekim Ayı Bitcoin İçin İyi Geçti

Bir Cevap Yazın