26 Mayıs 2022, Perşembe
24.3 C
İstanbul

Kurumsal Yatırımcılar, Ethereum’a ve DeFi Alanına Büyük İlgi Gösteriyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Genesis Global Trading verilerine göre, kripto alanındaki büyük oyuncular, Ethereum’a ve genel olarak merkezi olmayan finans (DeFi) sektörüne giderek daha fazla önem veriyorlar.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto aracı kurumu Genesis’e göre, Bitcoin’in “endüstrinin ağ geçidi varlığı” rolü her geçen gün kayboluyor.
  • 2021’in ikinci çeyreğinde kurumsal yatırımcılar Ethereum ve merkezi olmayan finans (DeFi) alanına çok daha fazla ilgi gösterdi.

Kripto aracı şirketi Genesis Global Trading tarafından yayınlanan üç aylık bir rapora göre, kurumsal yatırımcılar, odaklarını son aylarda Bitcoin (BTC)’den Ethereum (ETH) ve diğer merkezi olmayan finans (DeFi) tokenlerine kaydırdı.

Binance indirim kodu

Bitcoin Hakimiyetini Kaybediyor

Genesis’in kurumsal kredi başkanı Matt Ballensweig raporda, “Hem Genesis’in faaliyetlerindeki hem de daha geniş piyasadaki eğilimler, Bitcoin’in endüstrinin ağ geçidi varlığı olarak değişen rolünü doğruluyor; Ethereum ve merkezi olmayan finansın ortaya çıkan kahramanlığının altını çiziyor.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ayrıca, Bitcoin’in kripto para piyasasının toplam piyasa değerindeki hakimiyetinin 2020’nin sonlarındaki %70 seviyesinden 2021’in ikinci çeyreğinin sonunda %45’in altına düştüğüne dikkat çekildi. CoinGecko’ya göre, Bitcoin’in piyasa hakimiyeti şu anda %43.6 seviyesinde.

Genesis, eş zamanlı olarak ETH ve bazı büyük “mavi çip” DeFi tokenlerinin fiyatının aynı dönemde iki kattan fazla arttığını ortaya koydu.

DeFi’ye karşı duyulan bu kurumsal ilgi, Genesis Custody’yi ikinci çeyrekte AAVE, COMP, DAI ve UNI için destek vermeye teşvik etti. Özellikle Bitcoin’in Genesis’teki spot ticaret hacmindeki payı %80’den %47’ye düşerken, Ethereum’un payı yaklaşık %25 seviyesinde yükseldi.

Ethereum ve DeFi Alanının Yükselişi

Genesis CEO’su Michael Moro, “Geleneksel finans kurumlarının kripto piyasalarına artan katılımını görmezden gelmek imkansız. Kripto varlıklarının daha fazla benimsendiğini ve alan içinde çeşitlendiğini gördüğümüz için endüstri ilerleyen süreçte olgunlaşmaya devam edecek.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:  Jack Dorsey ve Square Bitcoin'deki Yükselişin Gerçek Sebebi mi

İlginç bir şekilde Moro, daha önce Bitcoin’in bir varlık sınıfı olarak evriminin ve Tesla’nın Şubat ayında yaptığı yatırımlarını kripto para başarısının anahtarı olduğunu iddia etmişti. O sırada, şirketlerin iyi bir teminat olarak Bitcoin’e daha fazla odaklanmaya başladıklarına dikkat çekmişti.

Ancak son aylarda kurumsal kripto rüzgarı değişiyor gibi görünüyor; Ethereum ve DeFi endüstrisi güçlü birer oyuncu olarak kurumsal yatırım alanına dahil oluyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar