7 Aralık 2022, Çarşamba
11.7 C
İstanbul

Kurumsal Yatırımcılar, Piyasadaki Düşüş Sırasında Dip Fiyattan Bitcoin Satın Aldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Çin’in geçen hafta yaptığı kripto para ticaret yasağı açıklamasından sonra piyasada ciddi bir düşüş yaşanmıştı. Kurumsal yatırımcılar ise bu düşüşü, bir satın alma fırsatı olarak değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kurumsal yatırımcılar, geçen hafta kripto para piyasasına 95 milyon Dolarlık fon girişi sağladı.
  • Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) yatırım ürünleri, sırasıyla 50.2 milyon Dolar ve 28.9 milyon Dolar değerinde girişle kurumsal yatırımcıların en çok tercih ettiği kripto paralar oldu.

Kurumsal yatırımcılar, geçen hafta kripto para piyasasına 95 milyon Dolarlık fon girişi sağladı. Büyük yatırımcılar, piyasadaki düşüşü satın alma fırsatı olarak gördü.

Binance indirim kodu

Bitcoin, Kurumsal Yatırımın Gözde Kripto Parası Olmaya Devam Ediyor

CoinShares’in Pazartesi günü yayınladığı “Dijital Varlık Fonu Haftalık Akışları” raporuna göre, dipten alımlardaki artış, kurumsal kripto para yatırım ürünleri için art arda altıncı haftada da girişlerin artmasına yardımcı oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Geçen hafta yaşanan 95 milyon Dolarlık fon girişi, bir önceki haftaya göre %126’lık bir artışa işaret ediyor. Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) yatırım ürünleri, sırasıyla 50.2 milyon Dolar ve 28.9 milyon Dolar değerinde girişle kurumsal yatırımcıların en çok tercih ettiği kripto paralar oldu.

Altcoinler için duyulan kurumsal iştah da Solana (SOL), Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) ürünlerinde sırasıyla 3.9 milyon Dolar, 2.6 milyon Dolar ve 2.4 milyon Dolarlık girişler ile güçlü kalmaya devam ediyor. Çok varlıklı fonlarda da geçtiğimiz hafta 6.4 milyon Dolarlık bir giriş görüldü.

Çin Etkisi

Geçtiğimiz Cuma günü Çin Halk Bankası (PBoC), Bitcoin fiyatında %8’lik bir düşüş ve kripto pazarında daha büyük bir değer kaybı yaratan önemli bir duyuru yaptı. Çin, kripto para ile ilgili tüm ticari faaliyetlerin “yasa dışı” olduğunu açıkladı.

İlgili Haber:  ATOM Tokenin Bir Haftada %100 Yükselmesinin Arkasında Ne Yatıyor?

Öte yandan Çinli düzenleyicilerden gelen haber, kripto piyasalarını tarihsel olarak negatif şekilde etkilemiş olsa da; duyuruları takip eden aylarda yükselen fiyatlar ve boğa koşuları için bir katalizör görevi gördü.

Eylül 2017’de Çin hükümeti, kripto borsalarının ülkedeki kullanıcılara hizmet sunmasını yasaklarken, vatandaşların ilk kripto para tekliflerine (ICO) katılmasını da engelledi. Bu çifte yasağın ardından BTC fiyatı, aylar içinde o günler için tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 20.000 Dolara ulaştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar