5 Ağustos 2022, Cuma
30.6 C
İstanbul

Kurumsal Yatırımcıların Bitcoin İlgisi Tekrar Artmaya Başladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Arcane Research, CME’deki yüksek faaliyetin, kurumsal tüccarların “Bitcoin’e tekrar ilgi duymaya başladığı” anlamına geldiğini söylüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • CME, Ekim ayında rekor seviyede Bitcoin vadeli işlem faaliyeti kaydetti.
  • Arcane Research, bu durumun, kurumsal tüccarların tekrardan Bitcoin’e büyük ilgi gösterdiği anlamına geldiğini söylüyor.

Eylül, Bitcoin için durgun bir ay olarak kaydedildi. Ancak Eylül ayı boyunca devam eden düşük fiyatlar, lider kripto varlığın fiyatının daha şimdiden %30 seviyesinde arttığı Ekim ayı yükselişi için zemin hazırladı.

Binance indirim kodu

Kurumsal Yatırımcılar, Bitcoin Fiyatını Yukarı Taşıyor

Kripto para odaklı Arcane Research tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, kurumsal yatırımcıların Bitcoin piyasasına tekrardan ilgi duymaları ve piyasaya aktif olarak dahil olmaları, BTC fiyatını yukarı yönlü destekliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Şirketin, CME faaliyetleri odaklı raporunda konu ile ilgili, “CME’nin Bitcoin vadeli işlemlerindeki küresel payı, Şubat 2021’den bu yana kaydedilen en yüksek seviye olan %17’ye ulaştı.” ifadeleri kullanıldı.

Arcane Research Başkanı Bendik Norheim Schei ise söz konusu raporla ilgili, “Bu durum, kesinlikle Bitcoin’in kurumsal yatırımcılar arasında tekrardan ilgi göstermeye başladığını gösteriyor. Çünkü CME büyük oranda kurumsal yatırımcılara hizmet eder. Bu anlamda Binance, Bybit gibi kripto borsalarından farklıdır.” dedi.

Vadeli İşlemler Nedir?

Vadeli işlemler, opsiyonlar gibi bir türev sözleşmesi şeklidir. Bu alana ve genel anlamda Bitcoin’e artan kurumsal ilginin muhtemel sebeplerinden biri ise; ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC), yakın zamanda bir Bitcoin ETF’yi (borsada işlem gören fon) onaylayacağına dair artan beklenti olarak görülüyor.

Öte yandan SEC Başkanı Gary Gensler, geçtiğimiz haftalarda yaptığı bir açıklamada, direkt olarak Bitcoin fiyatına bağlı bir ETF’yi onaylamaktansa; Bitcoin vadeli işlemlere bağlı bir ETF’nin onaylanmasının daha kolay olacağını ima etmiş ve bu anlamda kripto endüstrisindeki beklentiyi artırmıştı.

İlgili Haber:  Bu Hafta İzlenmesi Gereken En İyi 5 Kripto Para

Görünen o ki; kurumsal yatırımcılar da Gensler’in sözlerinden etkilendi…

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar