5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Kurumsal Yatırımcıların En Çok İlgi Gösterdiği Kripto Paralar: Bitcoin ve DeFi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Citi bankasının üst düzey bir yöneticisi, kurumsal müşterilerinin Bitcoin ve DeFi’ye artan ilgisinin altını çizdi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Citi bankasının küresel döviz başkanı, kurumsal yatırımcılar arasında kripto paraya karşı artan bir ilgi olduğunu açıkladı.
  • Citi yöneticisi Itay Tuchman, özellikle de Bitcoin ve DeFi alanlarının altını çizdi.

Citi bankasının küresel döviz birimi başkanı Itay Tuchman’a göre, pandemi sırasında Bitcoin’e yönelen kurumsal yatırımcılar hızla daha geniş kripto endüstrisiyle de ilgilenmeye başlıyor.

Binance indirim kodu

Kurumsal Yatırımcılar ve Kripto Para

Cuma günü Londra’daki Token2049 konferansında kripto paradan detaylı olarak bahseden Tuchman, “Kripto alanında olan herkesin de bildiği gibi, buna Bitcoin ile başlıyorsunuz ve çok hızlı bir şekilde diğer kripto paralara da ilgi duyuyorsunuz.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Citi, geçen yıl Kasım ayında Global Finance dergisi tarafından “Dünyanın En İyi Döviz Bankası” seçildi. Citi bünyesinde on binlerce kurumsal yatırımcı bulunuyor.

Mayıs ayında Tuchman, Financial Times’a Citi’nin kripto ticareti, finansman ve saklama hizmetlerini başlatmayı düşündüğünü söylemişti.

“Bankalar, Sağlamlığı Temsil Eder”

Tuchman, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada ise, “Biz Tesla değiliz. Müşterilerin gelecekte isteyeceği şeyleri icat etme işinde değiliz. Bankalar, güvenlik ve sağlamlığı temsil eder.” dedi.

Citi’nin Tradfi hizmetinde, müşteriler üzerinde bir etkisi olacak tek bir döviz kesintisi, “tonlarca yönetim onayı” gerektirebilir. Buna karşılık, merkezi olmayan finans (DeFi) alanında bir kesinti genellikle saatler içinde gerçekleşir.

Ancak Tuchman, bir bankanın müşterilerine “sağlam hizmet” sunmasının temel öncelik olduğunu belirtti ve “Müşteri tabanımıza değer katmamız için güvenlik ve sağlamlıktan ödün vermememiz gerekiyor.” diye ekledi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar