Kripto endüstrisi için son birkaç yılın en yaygın sorularından biri, geleneksel olan kurumsal yöneticilerinin, ticaret firmalarının ve servis sağlayıcıların bu alana ne zaman ve ne ölçüde dahil olacağıydı. Uzun süredir devam eden ancak bugün resmi olarak piyasaya sürülen Kyber Network‘ün KyberPRO çerçevesi, bu geleneksel finans (bir diğer ifadeyle TradFi oyuncuların kripto ekosistemine sorunsuz bir şekilde girmesi yolunda atılan güçlü bir adımdır.

Binance indirim kodu

KyberPRO çerçevesinin bir kısmı bir süredir dolaşıyor olsa da, bugün sürülen hali bu farklı altyapı parçalarının kritik bir uzantısını ve aynı zamanda DeFi’nin birleştirilebilirliğine doğru, iyi niyetli bir adımı temsil ediyor. Geleneksel piyasa yapıcılarının ihtiyaçlarını nasıl uyarlayacağını ve zincirde neler yapılabileceğine dair olasılıkları yeniden değerlendirme çalışmaları ile Kyber, kriptoda acemi olan profesyonel firmalara, DeFi’ye katılmaları için tamamen yeni bir dünyanın kapılarını açıyor.

Binance indirim kodu

Adından da anlaşılacağı gibi, piyasa yapıcılar farklı ihtiyaçlara, risk toleranslarına ve ticaret profillerine sahip farklı taraflar arasındaki ticaret faaliyetlerini kolaylaştırmaktan sorumludur. Geleneksel pazarlarda bir piyasa yapıcı, bir varlığa karşılık, belirli fiyatta almak veya satmak isteyenlerin bir listesini alır ve hem siparişleri eşleştirmekten, hem de bu siparişler değiştikçe listeyi yeniden ayarlamaktan sorumludur. Kraken, Coinbase ve Binance gibi ilk merkezi kripto borsalar bu modeli benimseyerek, daha sorunsuz şekilde işlem yapmak için zaman zaman gizlilik ve güvenlik idealleri arasında sorun yarattı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Merkezi borsa modelleri geleneksel finansmana uyarlayabilse de, piyasa yapımını DeFi’ye getirmek, bu finansal işlemleri kolaylaştıran araçların tam olarak yeniden tasarlanmasını gerektiren temel ilkelerin yeniden düşünülmesini gerektirir. Şimdiye kadar olan yaklaşım ya bir sipariş defterini zincir içi ticarete uyarlamaya çalışmak ya da tamamen ortadan kaldırmak olmuştur. Ancak her iki yaklaşımın da sorunları bulunmaktadır.

İlgili Haber:  Tether Aylık 10 Milyar Dolarlık Büyüme Gösterdiğini İddia Etti

ParaFi Capital’in ortağı Santiago Roel Santos’a göre, “geleneksel finansal kurumlar (TradFi) arasında DeFi’ye olan ilgi artıyor. Bununla birlikte, birçoğu DeFi ile nerede ve nasıl etkileşime gireceğini bilmiyor. Kyber, DeFi protokolleri ve uygulamaları arasında en kapsamlı entegrasyonlardan birini inşa etti ve KyberPRO’yu TradFi ve DeFi arasında bir köprü olarak tasarladı. KyberPRO bu iki dünyanın yakınsamasını hızlandırır.”

KyberPRO’nun lansmanı ile birlikte, DeFi’nin geniş kurumsal benimsenmesinden birkaç adım uzaktayız. KyberPRO gibi çerçeveler, geleneksel oyuncuların tüm endüstride tek bir adımda entegre olmalarına izin verip onları düzenli kullanıcıların saflarına katarak, güç yapılarını yıkmak ve sonrasında daha adil bir hedefe ulaşmak için bir şans olabilir.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?