8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Kyber Network’ün DeFi Protokolü, Binance Smart Chain’de Yayınlandı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Daha önce Ethereum ve Polygon’da başlatılan Kyber Network’ün çoklu zincir protokolü artık Binance Smart Chain’de de mevcut.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Merkezi olmayan finans (DeFi) için bir likidite platformu olan Kyber Network, Binance Smart Chain (BSC) üzerinde KyberDMM protokolünü kullanıma sundu.
  • Kyber Network, BSC entegrasyonu ile farklı ağlarda DeFi’nin benimsenmesini artırmayı ve likidite sağlayıcıları için daha fazla esneklik ve sermaye verimliliği sağlamayı hedefliyor.

Merkezi olmayan finans (DeFi) için bir likidite platformu olan Kyber Network, Binance Smart Chain (BSC) üzerinde KyberDMM protokolünü kullanıma sundu.

Binance indirim kodu

KyberDMM Nedir?

KyberDMM, Ethereum ve Polygon ağlarında da beta olarak zaten mevcut.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kyber Network, BSC entegrasyonu ile farklı ağlarda DeFi’nin benimsenmesini artırmayı ve likidite sağlayıcıları için daha fazla esneklik ve sermaye verimliliği sağlamayı hedefliyor.

Kyber Network CEO’su ve kurucu ortağı Loi Luu konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kyber, DeFi ekosisteminde verimli ticareti kolaylaştıran yeni bir çok zincirli yapı yaratmaya çalışıyor.” ifadelerini kullandı.

Luu’ya göre BST entegrasyonu ile bir likidite merkezi olarak Kyber, Ethereum tabanlı çapraz zincir projesi rolünü benimseyerek tüm potansiyelini açığa çıkarıyor. Luu, “Bu aynı zamanda daha fazla DeFi kullanıcısını, geliştiricisini ve diğer katılımcıları hem Kyber hem de BSC ekosistemine getirecektir.” diye ekledi.

Binance Smart Chain, kripto borsası Binance tarafından geliştirilen bir blok zinciri platformudur. Platform, orijinal Binance Chain ile paralel olarak çalışan geliştiricilerin, Ethereum ile uyumlu olanlar da dahil olmak üzere akıllı sözleşmeler kullanarak merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına olanak tanır.

Kyber ve BSC Entegrasyonu

KyberDMM’nin BSC’deki lansmanını desteklemek için Kyber, önümüzdeki iki ay içinde BSC’nin dört likidite madenciliği havuzuna dağıtılan 2 milyon KNC’lik (ağın yerel tokeni olarak yaklaşık 4 milyon Dolar değerinde) bir likidite madenciliği kampanyası başlatacak.

İlgili Haber:  Harvest Finance Kullanıcı Fonlarını Çalan Hacker'ı Raporlayana 100.000 Dolar Ödül Verecek

Söz konusu havuzlar USDT-BUSD, USDT-BNB, ETH-BNB ve KNC-BNB olacak.

Kripto borsası Binance, KNC’nin BEP-20 versiyonunu ticaret platformunda listeledi; ve bu sayede KNC’nin BSC ağına yatırılmasını ve çekilmesini sağlayacağını duyurdu. BEP-20, Ethereum’un ERC-20 token standardının bir benzeridir.

Kyber sözcüsüne göre, proje yakın gelecekte KyberDMM’nin diğer zincirlere doğru da genişletilmesini planlıyor.

Kyber Network, bu yılın başlarında, “Ağı tek bir protokolden farklı DeFi kullanım durumlarına yönelik likidite protokolleri merkezine dönüştürmek” amacıyla Kyber 3.0 yükseltmesini başlattı.

Yükseltme, pasif yatırımcılardan profesyonel ticaret masalarına kadar protokolle etkileşime giren farklı likidite sağlayıcıları için optimizasyonlar sağladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar