9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Önde Gelen Kripto Para Şirketi 700 Milyon Dolarlık Yatırım Turu Düzenledi ve 10 Milyar Dolar Değerlemeye Ulaştı

Önemli Gelişmeler

Önde gelen kripto para şirketi Digital Currency Group, bugün 700 milyon Dolarlık bir yatırım turunu duyurdu ve toplam değerlemesini 10 milyar Dolara çıkardı.

blank

Haberin Özeti

  • Önde gelen kripto para şirketi Digital Currency Group, bugün 700 milyon Dolarlık bir yatırım turunu duyurdu ve toplam değerlemesini 10 milyar Dolara çıkardı.
  • Softbank ve Google’ın ana şirketi Alphabet Inc de yatırım turuna önemli ölçüde destek sağladı.

Softbank ve Google’ın ana şirketi Alphabet Inc de Grayscale’in sahibi olan Digital Currency Group’un (DCG) 700 milyon Dolarlık yatırım turuna katkı sağladı. Söz konusu yatırım turu ile birlikte DCG’nin toplam değerlemesi de 10 milyar Dolara ulaştı.

blank

Kripto Para Sektörünün Önde Gelen Firması: Digital Currency Group

SoftBank Group International CEO’su Marcelo Claure, DCG hisselerini “bize kripto paraya yatırım yapma çeşitliliğini sağlayan en iyi finansal varlık” olarak tanımladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

DCG, kripto para endüstrisindeki en büyük kuruluşlardan biridir. Şirket, medya kuruluşu CoinDesk, kripto aracı kurumu Genesis Global, Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC) işleten yatırım şirketi Grayscale ve diğer pek çok önde gelen kripto firmasının da ana şirketi olarak faaliyet göstermektedir.

Wall Street Journal ayrıca SoftBank’ın Vision Fund 2 ve Latin Amerika Fonu aracılığıyla yatırım turuna öncülük ettiğini; öte yandan Japon yatırım grubu GIC Capital ve Alphabet’in büyüme fonu Capital G’nin de bu finansman etkinliğine önemli oranda destek verdiğini bildirdi.

DCG, Halka Açılmayacak

DCG’nin CEO’su ve kurucusu Barry Silbert konu ile ilgili verdiği demeçte, DCG’de hisse satışı şeklinde olan bağış toplama yapısının şirketteki ilk yatırımcıların pozisyonlarından çıkmasına olanak sağladığını söyledi. Silbert, şirketin “halka açılma” gibi bir amacı olmadığını da sözlerine ekledi.

İlgili Haber:  Ethereum Veri Analiz Firması Dune Analytics, 2 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

CEO konu ile ilgili, “Bu, kuruluş bünyemizde tartışılmıyor bile.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend