4 Temmuz 2022, Pazartesi
22.5 C
İstanbul

Önde Gelen Kripto Para Şirketi 700 Milyon Dolarlık Yatırım Turu Düzenledi ve 10 Milyar Dolar Değerlemeye Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Önde gelen kripto para şirketi Digital Currency Group, bugün 700 milyon Dolarlık bir yatırım turunu duyurdu ve toplam değerlemesini 10 milyar Dolara çıkardı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Önde gelen kripto para şirketi Digital Currency Group, bugün 700 milyon Dolarlık bir yatırım turunu duyurdu ve toplam değerlemesini 10 milyar Dolara çıkardı.
  • Softbank ve Google’ın ana şirketi Alphabet Inc de yatırım turuna önemli ölçüde destek sağladı.

Softbank ve Google’ın ana şirketi Alphabet Inc de Grayscale’in sahibi olan Digital Currency Group’un (DCG) 700 milyon Dolarlık yatırım turuna katkı sağladı. Söz konusu yatırım turu ile birlikte DCG’nin toplam değerlemesi de 10 milyar Dolara ulaştı.

Binance indirim kodu

Kripto Para Sektörünün Önde Gelen Firması: Digital Currency Group

SoftBank Group International CEO’su Marcelo Claure, DCG hisselerini “bize kripto paraya yatırım yapma çeşitliliğini sağlayan en iyi finansal varlık” olarak tanımladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

DCG, kripto para endüstrisindeki en büyük kuruluşlardan biridir. Şirket, medya kuruluşu CoinDesk, kripto aracı kurumu Genesis Global, Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC) işleten yatırım şirketi Grayscale ve diğer pek çok önde gelen kripto firmasının da ana şirketi olarak faaliyet göstermektedir.

Wall Street Journal ayrıca SoftBank’ın Vision Fund 2 ve Latin Amerika Fonu aracılığıyla yatırım turuna öncülük ettiğini; öte yandan Japon yatırım grubu GIC Capital ve Alphabet’in büyüme fonu Capital G’nin de bu finansman etkinliğine önemli oranda destek verdiğini bildirdi.

DCG, Halka Açılmayacak

DCG’nin CEO’su ve kurucusu Barry Silbert konu ile ilgili verdiği demeçte, DCG’de hisse satışı şeklinde olan bağış toplama yapısının şirketteki ilk yatırımcıların pozisyonlarından çıkmasına olanak sağladığını söyledi. Silbert, şirketin “halka açılma” gibi bir amacı olmadığını da sözlerine ekledi.

İlgili Haber:  Fortnite ve Call of Duty Geliştiricileri, NFT Oyun Piyasasına Dahil Oluyor

CEO konu ile ilgili, “Bu, kuruluş bünyemizde tartışılmıyor bile.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar