9 Ağustos 2022, Salı
24.6 C
İstanbul

Lider NFT Oyunu Axie Infinity, 152 Milyon Dolarlık Bir Finansman Turu Düzenledi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 9 ay önce

Binance indirim kodu

Ethereum tabanlı lider NFT oyunu Axie Infinity’nin geliştiricisi Sky Mavis, Andreessen Horowitz liderliğindeki B Serisi finansman turunda 152 milyon Dolarlık fon topladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ethereum tabanlı lider NFT oyunu Axie Infinity’nin geliştiricisi Sky Mavis, Andreessen Horowitz liderliğindeki B Serisi finansman turunda 152 milyon Dolarlık fon topladı.
  • Axie Infinity, bugüne kadar 2.2 milyar Doları aşan toplam işlem hacmi ile dünyanın en büyük NFT projesi olarak kaydedildi.

Axie Infinity geliştiricisi Sky Mavis, Accel ve Paradigm’in katılımı ve risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz liderliğindeki B Serisi finansman turunda 152 milyon Dolar gelir elde ettiğini duyurdu. Andreessen’in ortağı Arianna Simpson, finansman turunun bir parçası olarak Sky Mavis’in yönetim kuruluna katılacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

NFT Oyununa Girmek Ucuz Değil

Geliştirici firma Sky Mavis, elde ettiği fonları ekibini genişletmek, blok zinciri oyun altyapısını ölçeklendirmek ve ayrıca blok zinciri odaklı diğer oyunlar için bir dağıtım platformu oluşturmak için kullanacak.

Ethereum tabanlı Axie Infinity, oyuncuların birbirlerine karşı savaşabilecekleri en az 3 NFT canavarı edinmelerini gerektiren Pokemon benzeri bir NFT oyunudur. Her NFT canavarı ortalama 150-200 Dolar değerinde olduğu için, oyuna başlamak çok da ucuz değil.

Axie Infinity’nin Yükselişi

Ancak bu fiyatlar, oyuncuların özellikle de son birkaç ay içinde rekor seviyelere yükselmesini engelleyemedi. Axie Infinity, işlem ücretlerini ve ağ tıkanıklığını en aza indirmek için Ronin yan zincirini başlattığı Mayıs ayının sonundan bu yana popülaritesinde önemli bir artış kaydetti. Sky Mavis’e göre oyun şu anda 2 milyon aktif günlük kullanıcı kaydediyor.

Ayrıca, CoinGecko’ya göre, Axie Infinity’nin yerel AXS tokeninin fiyatı da bu sene önemli ölçüde yükseldi. 1 Ocak 2021 tarihinde AXS fiyatı 0.59 Dolar seviyesinde idi; bugün ise AXS, 156 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. Sky Mavis, geçen hafta AXS staking özelliğini başlattı ve erken dönem Axie Infinity oyuncularına toplam 60 milyon Dolar değerinde AXS token dağıttı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar