18 Ocak 2022, Salı
4.1 C
İstanbul

Lider NFT Oyunu Axie Infinity, 152 Milyon Dolarlık Bir Finansman Turu Düzenledi

Yorum

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Aradığınız Blok Zincire Şu An Ulaşılamıyor

Tether istediği adresleri kara listeye ekleyip bloklayabiliyor. Centre adlı konsorsiyum yine Tether gibi USDC üzerinde istediği adresleri kara listeye alabiliyor,...

Son güncelleme: 3 ay önce

Binance indirim kodu

Ethereum tabanlı lider NFT oyunu Axie Infinity’nin geliştiricisi Sky Mavis, Andreessen Horowitz liderliğindeki B Serisi finansman turunda 152 milyon Dolarlık fon topladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ethereum tabanlı lider NFT oyunu Axie Infinity’nin geliştiricisi Sky Mavis, Andreessen Horowitz liderliğindeki B Serisi finansman turunda 152 milyon Dolarlık fon topladı.
  • Axie Infinity, bugüne kadar 2.2 milyar Doları aşan toplam işlem hacmi ile dünyanın en büyük NFT projesi olarak kaydedildi.

Axie Infinity geliştiricisi Sky Mavis, Accel ve Paradigm’in katılımı ve risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz liderliğindeki B Serisi finansman turunda 152 milyon Dolar gelir elde ettiğini duyurdu. Andreessen’in ortağı Arianna Simpson, finansman turunun bir parçası olarak Sky Mavis’in yönetim kuruluna katılacak.

NFT Oyununa Girmek Ucuz Değil

Geliştirici firma Sky Mavis, elde ettiği fonları ekibini genişletmek, blok zinciri oyun altyapısını ölçeklendirmek ve ayrıca blok zinciri odaklı diğer oyunlar için bir dağıtım platformu oluşturmak için kullanacak.

Ethereum tabanlı Axie Infinity, oyuncuların birbirlerine karşı savaşabilecekleri en az 3 NFT canavarı edinmelerini gerektiren Pokemon benzeri bir NFT oyunudur. Her NFT canavarı ortalama 150-200 Dolar değerinde olduğu için, oyuna başlamak çok da ucuz değil.

Axie Infinity’nin Yükselişi

Ancak bu fiyatlar, oyuncuların özellikle de son birkaç ay içinde rekor seviyelere yükselmesini engelleyemedi. Axie Infinity, işlem ücretlerini ve ağ tıkanıklığını en aza indirmek için Ronin yan zincirini başlattığı Mayıs ayının sonundan bu yana popülaritesinde önemli bir artış kaydetti. Sky Mavis’e göre oyun şu anda 2 milyon aktif günlük kullanıcı kaydediyor.

Ayrıca, CoinGecko’ya göre, Axie Infinity’nin yerel AXS tokeninin fiyatı da bu sene önemli ölçüde yükseldi. 1 Ocak 2021 tarihinde AXS fiyatı 0.59 Dolar seviyesinde idi; bugün ise AXS, 156 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. Sky Mavis, geçen hafta AXS staking özelliğini başlattı ve erken dönem Axie Infinity oyuncularına toplam 60 milyon Dolar değerinde AXS token dağıttı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend