29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Lindsay Lohan’ın Attığı “Aya Doğru!” Tweetinin Ardından BTC Fiyatı %7.6 Düştü

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin (BTC), pazartesi günü fiyat sıçrayışının devreye girmesinin ardından ilk önemli düzeltme olarak bugün neredeyse %8’lik bir kayıp yaşadı.

Binance indirim kodu

BTC fiyatı 48.000 dolar seviyesinde dalgalanıyor

Cointelegraph Markets ve TradingView’den gelen veriler, BTC/USD’nin bugünkü işlem sırasında 47.360 dolarlık yerel yüksek seviyelerden inerek kısa bir süreliğine 43.750 dolara dokunduğunu ortaya koydu.

Binance indirim kodu

Parite, Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık bilançosunu Bitcoin’e çevirdiği haberi sayesinde hafta başında tüm zamanların en yüksek seviyelerini gördükten sonra 50.000 dolara ulaşma yolunda ilerliyordu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Cointelegraph Markets analisti filbfilb’in kısa vadede 63.000 dolarlık bir darbe göreceğine inandığı Bitcoin‘in istikrarlı yükselişinin gerekli bir parçası olan düzeltmeler halihazırda bekleniyordu ve analist bugün erken saatlerde 52.000 doların da geçici sağlamlaşma sağlayabileceğini söylemişti.

Başka bir analist olan Michaël van de Poppe de mevcut piyasa davranışı konusunda benzer şekilde Twitter takipçilerine uzun süren bir yükseliş dönemine uyum sağlamalarını tavsiye etti. Piyasaların yoğun bir şekilde yükseldiğini ancak aşağı doğru bir ivmenin de görüleceğini belirten analist, hiçbir şeyin düz bir çizgide yükselmediğini ifade etti.

Kısmi kârın farkına varmanın sorun olmadığını ve hâlâ büyük yığınların oyunda tutulduğunu açıklayan van de Poppe, biraz daha biriktirme işlemi gerçekleştirebileceğini dile getirdi.

Bitcoin tüm ünlülerin onayını önemsemiyor

Kripto paranın gerilemesi yine de bazı isimleri eğlendirdi. Amerikalı oyuncu Lindsay Lohan’ın bugün attığı “Bitcoin, aya doğru!” tweeti düşüşün sadece birkaç dakika öncesinde geldi.

Uzun zamandır piyasa katılımcıları arasına dahil olan ünlüler ve diğer sektör dışı figürler arasında aniden başlayan Bitcoin ile ilgilenme akımı, kripto paranın çok hızlı bir şekilde ana akım haline geldiğinin ve yakında gerçekleşmesi muhtemel bir düzeltmenin “klasik” bir işareti olarak değerlendirildi.

İlgili Haber:  Ethereum Fiyatı, 3.000 Doları Aşarak Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Cointelegraph’tan Keith Wareing, alıcıların hızla durdurduğu %7.6’lık düşüşten hemen önce duruma değindi.

Wareing, Bitcoin’in genel gücünün, Tesla’nın geçen hafta MicroStrategy’nin özel zirvesine katılımı ve gösterdiği ilginin arkasında, kurumsal benimsemenin domino etkisi sayesinde daha yüksek seviyeler görmeye mahkum göründüğünü kaydetti.

Günün yeni güncellemesinde yazılım bilimci ve analist PlanB ise Bitcoin’in eylül ayına kadar 100.000 dolara ulaşma yolunda olduğu görüşünü yineleyerek en son blok sübvansiyonu yarılanmasından bir yıl sonraki ilerlemenin 2012 ve 2016 yarılanma olaylarından sonra gerçekleşenler arasında olduğunu söyledi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar