10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.6 C
İstanbul

LinkedIn’de Kripto ve Bitcoin ile İlgili İş İlanları Yaklaşık %400 Arttı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

LinkedIn’in yakın zamanda paylaştığı rapora göre 2021’de kripto para ve Bitcoin ile ilgili LinkedIn üzerinde yayınlanan iş ilanlarında %395 gibi rekor bir artış yaşandı.

Binance indirim kodu

Rapora göre 2020-2021 yılları arasında içinde “kripto para”, “bitcoin”, “ethereum” ve “blockchain” geçen ABD kökenli iş ilanlarının sayısı %395 artış gösterdi. Bu oran diğer teknoloji odaklı iş ilanlarının çok üzerinde bir artış olarak kayda geçti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

İş ilanlarının çoğu yazılım ve finans alanındayken, diğer endüstrilerde de kripto altyapısı olan insanlara talebin arttığı görüldü. Bunlar, muhasebe ve danışmanlık gibi profesyonel hizmetlerin yanı sıra personel ve bilgisayar donanımı sektörlerini içeriyor.

Peki rapora göre şirketler ne tür roller için kripto kökenli kişileri işe alıyor? En yaygın başlıklardan bazıları “blockchain geliştiricileri” ve “blockchain mühendisleri” olarak belirtildi. Kripto paraların yaygınlaşmasıyla blockchain geliştiriciliği de çok büyük bir önem kazandı.

Kirpto alanındaki işe alımlar bu alana yapılan büyük yatırımlar nedeniyle artmış gözüküyor. PitchBook verilerine göre, dünya çapındaki yatırımcılar 2021’de kripto ve blok zinciri girişimlerine 30 milyar dolar yatırım yaptı. Aynı zamanda, Elon Musk gibi yüksek profilli girişimcilerin bu alana yönelmesiyle halkın kriptoya olan ilgisi patladı. Crypto.com gibi dev şirketler ana akımın radarına girmeye başladı.

Yapılan başka bir araştırmaya göre blockchain kökenli en popüler meslekler;

  • Blockchain geliştiricisi
  • Blockchain mimarı
  • Blockchain güvenlik mühendisi
  • Blockchain ürün yöneticisi
  • Blockchain UX tasarımcısı
  • Blockchain mühendisi
  • Blockchain kalite mühendisi
  • Blockchain danışmanı
  • Blockchain yasal danışmanı
  • Blockchain analisti

Bakalım önümüzdeki senelerde hangi farklı alanlarda farklı iş kolları görüyor olacağız.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar