26 Ocak 2022, Çarşamba
0.9 C
İstanbul

LinkedIn’de Kripto ve Bitcoin ile İlgili İş İlanları Yaklaşık %400 Arttı

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Son güncelleme: 2 hafta önce

Binance indirim kodu

LinkedIn’in yakın zamanda paylaştığı rapora göre 2021’de kripto para ve Bitcoin ile ilgili LinkedIn üzerinde yayınlanan iş ilanlarında %395 gibi rekor bir artış yaşandı.

Binance indirim kodu

Rapora göre 2020-2021 yılları arasında içinde “kripto para”, “bitcoin”, “ethereum” ve “blockchain” geçen ABD kökenli iş ilanlarının sayısı %395 artış gösterdi. Bu oran diğer teknoloji odaklı iş ilanlarının çok üzerinde bir artış olarak kayda geçti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

İş ilanlarının çoğu yazılım ve finans alanındayken, diğer endüstrilerde de kripto altyapısı olan insanlara talebin arttığı görüldü. Bunlar, muhasebe ve danışmanlık gibi profesyonel hizmetlerin yanı sıra personel ve bilgisayar donanımı sektörlerini içeriyor.

Peki rapora göre şirketler ne tür roller için kripto kökenli kişileri işe alıyor? En yaygın başlıklardan bazıları “blockchain geliştiricileri” ve “blockchain mühendisleri” olarak belirtildi. Kripto paraların yaygınlaşmasıyla blockchain geliştiriciliği de çok büyük bir önem kazandı.

Kirpto alanındaki işe alımlar bu alana yapılan büyük yatırımlar nedeniyle artmış gözüküyor. PitchBook verilerine göre, dünya çapındaki yatırımcılar 2021’de kripto ve blok zinciri girişimlerine 30 milyar dolar yatırım yaptı. Aynı zamanda, Elon Musk gibi yüksek profilli girişimcilerin bu alana yönelmesiyle halkın kriptoya olan ilgisi patladı. Crypto.com gibi dev şirketler ana akımın radarına girmeye başladı.

Yapılan başka bir araştırmaya göre blockchain kökenli en popüler meslekler;

  • Blockchain geliştiricisi
  • Blockchain mimarı
  • Blockchain güvenlik mühendisi
  • Blockchain ürün yöneticisi
  • Blockchain UX tasarımcısı
  • Blockchain mühendisi
  • Blockchain kalite mühendisi
  • Blockchain danışmanı
  • Blockchain yasal danışmanı
  • Blockchain analisti

Bakalım önümüzdeki senelerde hangi farklı alanlarda farklı iş kolları görüyor olacağız.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend