1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

LINK’in %80’inden Fazlası 125 Cüzdan Tarafından Kontrol Ediliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Kripto piyasası veri toplayıcısı Glassnode, Chainlink’in (LINK) token dağıtımının, rekor düzeyde merkezileştirme seviyesinde olduğuna dair bir rapor paylaştı. LINK’in %80’inden fazlasının şu anda Chainlink cüzdanlarının ilk %1’inde yer alan borsalarda tutulmadığı kaydedildi.

Binance indirim kodu

Glassnode’un araştırması, akıllı sözleşmelerin kripto borsalarında tutulan LINK’in %81’inin şu anda 125 cüzdanda saklandığını ve Chainlink’in balinalarının elinde bulunan token sayısının son iki yılda sürekli arttığını raporladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Borsalarda tutulan tokenler de Glassnode’un verilerinin hariç tuttuğu akıllı sözleşmelere dahil edildiğinde, Chainlink‘in token dağıtımının merkezileştirilmesi aşırı göründü. Etherscan verileri LINK’in %82.7’sinin, LINK tutma adreslerinin %0.03’ünden daha azına denk gelen yalnızca 100 cüzdanda tutulduğunu ortaya çıkardı.

LINK’in %83’ü aktif cüzdanların %0.8’inde tutuluyor

Ancak Glassnode, bu adreslerden yalnızca 12.500’ünün şu anda aktif olduğunu tahmin ettiğini açıkladı. Bu da LINK’in arzının yaklaşık %83’ünün aktif cüzdanların %0.8’inde bulunduğu şeklinde yorumlandı.

Chainlink’in balinaları Temmuz 2019’dan bu yana birikimlerini hızlandırmış gibi görünürken LINK sahiplerinin ilk %1’i tarafından temsil edilen arz payı, son 18 ayda %53’ten %81’e doğru düzenli olarak artış gösterdi.

LINK’in üst düzey yöneticisileri kâr etmeye devam ediyor

LINK bu ay tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükselmesine rağmen balinalar satın almaya devam ederken Glassnode’dan Liesl Eichholz, Chainlink’in deneyimli tüccarları arasında “yükseliş hissinin” güçlü kaldığı sonucuna vardığını söyledi.

Arzın sürekli yoğunlaşmasının, mevcut arzın artmasıyla bile LINK’in en üst düzey sahiplerinin token üzerinde yükselişe geçmeye devam ettiğini ifade eden Eichholz, bu durumun, daha fazlasını elde etmeye devam ettiklerini gösterdiğini vurguladı.

Son 100 gün içinde 52 milyon LINK rezerv cüzdanlarından taşındı

LINK balinalarının, Chainlink’in çekirdek ekibinin özel token zulalarının önemli bir bölümünü satıyor gibi görünmesine rağmen biriktirme yaptığı ortaya çıktı. Glassnode, son 100 günde Chainlink’in ekibinin rezerv cüzdanlarından taşınan 52 milyon LINK olduğunu belirledi.

İlgili Haber:  Diğer Kripto Paralar Kaybederken Cardano Neden Yükseliyor?

Chainlink, kendisini 2020’de en yaygın kullanılan oracle ağı olarak kurdu ve teknoloji devi Google ve Ethereum rakibi Tezos (XTZ) ile ortaklıklar kurdu.

18 Ocak’ta Chainlink, Bitcoin Cash’i piyasa değerine göre sekizinci en büyük kripto para haline getirdi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar