2 Aralık 2022, Cuma
11.9 C
İstanbul

Litecoin, Grayscale Litecoin Trust Üzerinde Neden %1800 Primle İşlem Görüyor?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Grayscale Investments’ın Grayscale Litecoin Trust’taki (LTCN) hisseleri, temel varlıkları olan Litecoin’in (LTC) piyasa oranına göre %1800’lük bir primle işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Litecoin başına 319 dolar mı?

Bu farkın başlıca nedeninin, küçük yatırımcıların fonları yalnızca akredite yatırımcılara yönelik olan Grayscale Investments’ten doğrudan hisse satın alamamasından kaynaklandığı düşünülüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Grayscale Litecoin Trust’ta hisse satın almak 319 dolara mal oluyor. Bununla birlikte, hisse başına LTC hisselerinin şu anda sadece 16.42 dolar değerinde oluşu, Litecoin’i güven yoluyla satın almanın normal spot borsalardan neredeyse 20 kat daha pahalı olduğu anlamına geliyor.

LTCN hisseleri yakın bir tarih olan Kasım 2020’de, Litecoin’in Aralık 2017’deki en yüksek kapanış fiyatının %38 üzerinde olan 496 dolardan işlem gördü.

Grascale’nin Litecoin fonunun primi son üç ayda büyük ölçüde azalmış olsa da LTCN hisseleri küçük yatırımcılar için çekici olmayan bir yatırım aracı olmaya devam ediyor.

Güven, yatırımcıların kripto parayı tutması veya muhafaza etmesi gerekmeden LTC’ye maruz kalma imkanı sunarken hisseler, yalnızca Grayscale Investments tarafından kurumsal yatırımcılara satılabiliyor.

Olağan dışı yayılma, Mimblewimble gizlilik çözümünün piyasaya sürülmesinden önce Litecoin için artan küçük yatırımcı talebinden kaynaklanıyor gibi görünüyor.

Grayscale şimdiye kadar 258 milyon dolar değerinde LTC biriktirdi.

Arbitraj gerçekten bir seçenek değil

Grayscale’nin Litecoin Trust’ı, şubat ayında birikimi agresif bir şekilde arttırdı ve dönem boyunca çıkarılmakta olan yeni Litecoin’in %80’ine eşit bir oranda satın alım gerçekleştirdi.

Bununla birlikte potansiyel bir arbitraj fırsatını düşünen herkes, tüm LTCN hisselerinin oluşturulduktan sonra bir yıllık bir tutma süresi gerektirdiğini unutmamalıdır. Ayrıca güven, tüm yatırımcıların başlamak için minimum 25.000 dolar ile akredite olmasını gerektirir.

İlgili Haber:  SEC Başkanı Jay Clayton İstifa Etti

Amerika Birleşik Devletleri merkezli yatırım firması, Bitcoin (BTC) dahil olmak üzere diğer kripto paralar için de güvenler sunuyor. Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), yönetim altındaki 30 milyar dolardan fazla varlıkla firmanın en büyük holdingi olarak kabul ediliyor.

Güven fonları için herhangi bir telafi programı bulunmuyor

Geçtiğimiz günlerde Grayscale Bitcoin Trust, TSX Amaçlı Bitcoin borsa ticaret fonuna rekor girişler gördüğü için net varlık değerine indirimli işlem gerçekleşti. Grayscale güven fonlarına yönelik herhangi bir telafi programı olmadığı için ikincil piyasalardaki iştah azalması potansiyel bir dengesizliğin meydana gelmesine neden oldu.

Bu hisseleri LTC veya BTC eşdeğerlerine dönüştürmenin bir yolu olsaydı bir piyasa yapıcı, güven hisselerini memnuniyetle indirimli olarak satın alırdı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar