10 Ağustos 2022, Çarşamba
25.6 C
İstanbul

Litecoin (LTC), Ethereum Classic (ETC), VeChain (VET) – Altcoin Fiyat Analizi – 29 Kasım

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ayı lehine tablonun etkilerini sürdürmesi ile birlikte boğalar kendi kripto paralarının değerlerini korumakta zorlandılar. Bunun sonucunda Litecoin, Ethereum Classic ve VeChain gibi altcoinler son iki günde son bir ayın en düşük seviyelerine çekildiler.

Binance indirim kodu

Analiste göre söz konusu kripto paraların teknik göstergeleri, üstün satış gücü sergiledikleri için ayı lehine görünüyor. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Litecoin (LTC)

blank

Litecoin fiyatı geçtiğimiz haftadan bu yana %16.4 değer kaybetti ve analiste göre düşüş kanalında (paralel, sarı) değer kaybına devam etti. Bu düşüş ile beraber altcoin fiyatı 27 Kasım tarihinde son bir ayın en düşük seviyesine geriledi. Analiste göre boğaların güç kazanmayı başaramaması durumunda satıcılar LTC fiyatını 167 doların altına çekmeye çalışabilir.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin fiyatı 188.9 dolardan işlem görüyor. RSI değeri ise son iki gündür 38’i geçmeyi başaramadı. Analist ayrıca DMI ve MACD göstergelerinde gözlenen ayı lehine bulduların, RSI’nin verdiği zayıf sinyalleri doğruladığını düşünüyor.

Ethereum Classic (ETC)

blank

25 Kasım tarihinde %10.42’lik bir ralli gerçekleştiren Ethereum Classic için boğalar bu avantajlarını korumayı başaramadı. Bu yüzden altcoinin fiyatı bu tarihten itibaren birkaç gün içerisine %15’in üzerinde değer kaybetti ve 26 Kasım tarihinde son bir ayın en düşük seviyesine geriledi. Analiste göre, en yakın direnç noktası olan 51.5 noktasının aşılabilmesi için boğaların momentumlarını arttırmaları gerekiyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda ETC fiyatı 46.13 dolardan işlem görüyor. RSI değeri analiste göre orta hattın altında bulunarak ayı lehine sinyale verdi. Analiste göre AO ve DMI göstergeleri de ayı tarafında yer aldı. Buna rağmen analist, 44.7 dolar desteğinin son dört aydır hiç aşılamadığını belirtiyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Cash (BCH), Cosmos (ATOM), Chainlink (LINK) - Altcoin Fiyat Analizi - 27 Eylül

VeChain (VET)

blank

Litecoin gibi VET de Ekim ayında başlattığı rallisini Kasım ayının başlarına kadar uzatmayı başarmıştı. Ekim ayında değerini ikiye katlayan ve 9 Kasım tarihinde son altı ayın en yüksek fiyatına ulaşan altcoin, Kasım ayında ise zayıf bir performans sergiledi. VET fiyatı bu tarihten bu yana %41.17 değer kaybetti. Analiste göre altcoin fiyatının aşağı yönlü bir kanal (paralel, sarı) içerisinde düşüş göstermesiyle birlikte VET 27 Kasım tarihinde son altı haftanın en düşük seviyesine geriledi.

Bu yazının yazıldığı anlarda VET fiyatı 0.11108 dolardan işlem görüyor. RSI değeri ise orta hatta dokunmayı başaramadı ve 35 civarında seyrediyor. Analiste göre DMI göstergesi ise sağlam bir yönelimsel trend ile birlikte ayı lehine bir görünüm verdi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar