30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Litecoin (LTC), IOTA ve Aave (AAVE) Fiyat Analizi – 14 Mayıs

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Litecoin’in kayıplarını 300-330 dolar bandında yavaşlatmasına rağmen yine de bu bölgede odaklanmaya devam ediyor. IOTA’da boğa yatırımcıları alçalan üçgen formasyonuyla beraber gerçekleşebilecek bir çöküşü önlemek için 1.63’teki desteği savunmak zorunda kaldı. Son olarak AAVE’de ise, gözlenebilecek yeşil bir mum piyasada boğaların hakimiyetinin kısa vadede süreceğine işaret edebilir.

Binance indirim kodu

Litecoin [LTC]

Binance indirim kodu

Litecoin gibi büyük piyasa değerlerine sahip olan altcoinler, Ethereum’un tekrardan 4.000 dolar barajını aşmasıyla beraber can suyu buldu. Tekrardan yeşil bölgeye geçen LTC, son 24 saat içinde %2’nin üzerinde değer kazandı. 300-330 dolar bandı büyük çaplı bir satış dalgasını başarıyla savundu ancak bu bölgenin dayanıklılığı önümüzdeki birkaç gün içinde daha netleşecek. Genel kripto para piyasalarında yaşanabilecek bir düşüşte bu bölge ayı yatırımcıları tarafından ele geçirilebilir. Eğer bu gerçekleşirse, 243.3 ve 266.3 dolar arasında yeni bir savunma hattı belirebilir. Bu yeni bölge ayrıca 50-SMA değeri (sarı) ile de örtüşüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

MACD değerindeki ayı piyasasına lehine değişim halen LTC piyasalarındaki zayıflığı gösteriyor. Awesome Oscillator (AO) değeri ise kırmızı barlar sergileyerek MACD değeriyle beraber, boğa yatırımcılarının piyasadaki kontrolü ele geçirmek için daha yolu olduğunun sinyalini verdi.

IOTA

blank

IOTA’nın alt trend çizgisini oluşturan 1.63 dolar seviyesi kritik bir destek bölgesini temsil ediyor. Buradaki savunma hattından yaşanabilecek herhangi bir çöküş 1.28 dolara hatta daha da ileri giderse 200-SMA değeri olan 1.01 dolara doğru gerçekleşebilecek keskin bir düşüşe işaret edebilir.

Şubat ayının sonlarından bu yana OBV değeri yükseliş trendini sürdürüyor, bu da aslında piyasadaki alış baskısının sağlıklı olduğuna dair ipuçları veriyor. Yatırımcılar eğer belirli bir alış periyodunun ardından karlarını almak isterlerse IOTA’nın uzun vadeli MA değerinin altına inebileceği söylenebilir. Bununla birlikte, IOTA piyasalarındaki alış baskısı, ayı lehine bir değişimde boğalara yardım edebilir.

İlgili Haber:  Endonezya, Kripto Para Vergisi Getiriyor

Chaikin Money Flow (CMF) değeri, IOTA’ya olan sermaye akışlarının birkaç gündür arttığını gösteriyor.

Aave [AAVE]

blank

Aave’nin günlük grafiği ilginç gelişmelere sahne oldu. Boğa lehine yaşanan ardı ardına iki mumdan sonra oluşan doji mumu formasyonu yaşanabilecek bir gerilemeye işaret ediyor olabilir. Ancak AAVE’de 4 saatlik grafikte, son 24 saatte alım aktivitesinin artmasıyla beraber bir dizi yeşil mum gözlendi.

Eğer bugünkü kapanış bir boğa mumuyla yaşanırsa, alıcılar kısa vadede piyasalardaki hakimiyetini koruyabilir. Ancak bu tabii ki genel kripto para piyasalarındaki durumlara da bağlı. Eğer Ethereum 4.000 doların üzerindeki temellerini sağlamlaştırabilirse AAVE’de 483-537 dolar bandında bir yatay seyir izlemeye başlayabiliriz.

Awesome Oscillator (AO) değerinin yeşil barları, piyasa momentumunun alıcılar lehine olduğunu gösteriyor. Yaşanan keskin fiyat yükselişlerinin zirve yapması için, AO değerinin güçlü hacimlerle desteklenmesi gerekiyor. RSI değerinin 60’ın üzerinde olmasıyla da AAVE piyasalarının güçlü olduğu düşünülüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar