1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Litecoin (LTC), Polygon (MATIC) ve Tron (TRX) Fiyat Analizi – 27 Mayıs

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dijital gümüş olarak adlandırılan Litecoin ve Polygon’un MATIC coini gibi altcoinler, dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin ile arasındaki korelasyonu kaybediyor. Bu korelasyon kaybı bile birlikte bu altcoinlerin, Ethereum ile beraber bağımsız bir ralli yaşamalarının da önü açıldı. Bu sırada, orta boyutta bir piyasa değerine sahip olan Tron (TRX) ise piyasasındaki ayıları kontrol altına almakla uğraşıyor.

Binance indirim kodu

Litecoin [LTC]

Binance indirim kodu

Litecoin fiyatları kısa vadede halen yükseliyor gibi görünüyor. 197 dolarda bir direnç ile karşılaşan LTC, bu alandan sonra yatay seyir izledi ve 170 dolar civarında da güçlü bir destek noktası oluşturdu. Bundan sonra ise fiyatlar yeniden yukarı tırmandı v 197 dolardaki direnç aşılmış oldu. Ancak, bu yazının yazıldığı anlarda LTC biraz gerileme gösterdi ve 192 dolara geri döndü. LTC’nin göstergeleri, dengesiz bir piyasaya işaret ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Fiyatlar 197 doların altına inmesine rağmen, piyasadaki alıcılar bu fırsatı piyasaya girmek için kullanmış gibi görünüyor. RSI değerine göre LTC, 197 doları aştığında aşırı alış bölgesinde kalmayı sürdürdü. Bu değer oldukça yüksek olarak biliniyor ve piyasalardaki doyuma işaret ediyor. Fiyatların düşmesiyle beraber RSI değeri de 53’e ani bir iniş yaptı ve yatırımcılar burada bir destek noktası kurmaya çalıştı.

MACD değeri ise, yatırımcılar bir taraf seçmeye çalışırken, sinyal çizgisiyle üst üste geldi.

Polygon [MATIC]

blank

MATIC fiyatlarının yavaş yavaş düşüş gösterdiği yukarıdaki grafikten görülebilir. Ancak MATIC, kısa bir süre önce yaptığı dipten %200’lük bir toparlanma gösterdi ve bu yazının yazıldığı anlarda 2.16 dolardan işlem görüyordu. Fiyatların 2.17 dolardaki destek noktasına yakın bir bölgede işlem görmesinden dolayı, MATIC bu bölgede yatay seyir izlemeye hazırlanıyor olabilir.  

İlgili Haber:  Ünlü CEO: "Ethereum Bitcoin'i Geride Bırakacak Ancak Birinci Sıraya Bu Altcoin Geçecek!"

ADX değerinin 40’ta bulunmasıyla beraber, piyasadaki pozitif havanın güçlü bir şekilde desteklendiği görülüyor ancak momentum ise azalıyor. Azalan momentum yatay seyrin habercisi olabilir.

Tron [TRX]

blank

Altcoinlerde hissedilen yoğun boğa lehine havanın aksine, Tron fiyatları güçlü bir negatif davranış sergiliyor. TRX, birçok denemeye rağmen 0.0844 dolardaki direncini aşamadı. Görünür aralığa göre Tron için en belirgin işlem aralığı 0.0756 dolar seviyelerinde bulunuyor ancak şu anki fiyatta da işlem sayısında bir artış gözleniyor.

Yine de, bu yazının yazıldığı anlarda hacimler sınırlı gözüküyor. Parabolik SAR değerinin işaretleri ise mumların üstündeler. Bu işaretler fiyatların kısıtlı bir aralıkta işlem gördüğünü söylüyor. Stokastik RSI değeri ise aşırı satış bölgesine geldi ve halen de yönünü aşağı doğru tutmaya devam ediyor. Bu yüzden TRX fiyatlarında yeni bir satış dalgası yaşanıp fiyatlar 0.0770 dolar seviyesine gerileyebilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar