Litecoin (LTC), Polygon (MATIC) ve Tron (TRX) Fiyat Analizi – 27 Mayıs

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Dijital gümüş olarak adlandırılan Litecoin ve Polygon’un MATIC coini gibi altcoinler, dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin ile arasındaki korelasyonu kaybediyor. Bu korelasyon kaybı bile birlikte bu altcoinlerin, Ethereum ile beraber bağımsız bir ralli yaşamalarının da önü açıldı. Bu sırada, orta boyutta bir piyasa değerine sahip olan Tron (TRX) ise piyasasındaki ayıları kontrol altına almakla uğraşıyor.

blank

Litecoin [LTC]

blank

blank

Litecoin fiyatları kısa vadede halen yükseliyor gibi görünüyor. 197 dolarda bir direnç ile karşılaşan LTC, bu alandan sonra yatay seyir izledi ve 170 dolar civarında da güçlü bir destek noktası oluşturdu. Bundan sonra ise fiyatlar yeniden yukarı tırmandı v 197 dolardaki direnç aşılmış oldu. Ancak, bu yazının yazıldığı anlarda LTC biraz gerileme gösterdi ve 192 dolara geri döndü. LTC’nin göstergeleri, dengesiz bir piyasaya işaret ediyor.

Fiyatlar 197 doların altına inmesine rağmen, piyasadaki alıcılar bu fırsatı piyasaya girmek için kullanmış gibi görünüyor. RSI değerine göre LTC, 197 doları aştığında aşırı alış bölgesinde kalmayı sürdürdü. Bu değer oldukça yüksek olarak biliniyor ve piyasalardaki doyuma işaret ediyor. Fiyatların düşmesiyle beraber RSI değeri de 53’e ani bir iniş yaptı ve yatırımcılar burada bir destek noktası kurmaya çalıştı.

MACD değeri ise, yatırımcılar bir taraf seçmeye çalışırken, sinyal çizgisiyle üst üste geldi.

Polygon [MATIC]

blank

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

MATIC fiyatlarının yavaş yavaş düşüş gösterdiği yukarıdaki grafikten görülebilir. Ancak MATIC, kısa bir süre önce yaptığı dipten %200’lük bir toparlanma gösterdi ve bu yazının yazıldığı anlarda 2.16 dolardan işlem görüyordu. Fiyatların 2.17 dolardaki destek noktasına yakın bir bölgede işlem görmesinden dolayı, MATIC bu bölgede yatay seyir izlemeye hazırlanıyor olabilir.  

ADX değerinin 40’ta bulunmasıyla beraber, piyasadaki pozitif havanın güçlü bir şekilde desteklendiği görülüyor ancak momentum ise azalıyor. Azalan momentum yatay seyrin habercisi olabilir.

Tron [TRX]

blank

Altcoinlerde hissedilen yoğun boğa lehine havanın aksine, Tron fiyatları güçlü bir negatif davranış sergiliyor. TRX, birçok denemeye rağmen 0.0844 dolardaki direncini aşamadı. Görünür aralığa göre Tron için en belirgin işlem aralığı 0.0756 dolar seviyelerinde bulunuyor ancak şu anki fiyatta da işlem sayısında bir artış gözleniyor.

Yine de, bu yazının yazıldığı anlarda hacimler sınırlı gözüküyor. Parabolik SAR değerinin işaretleri ise mumların üstündeler. Bu işaretler fiyatların kısıtlı bir aralıkta işlem gördüğünü söylüyor. Stokastik RSI değeri ise aşırı satış bölgesine geldi ve halen de yönünü aşağı doğru tutmaya devam ediyor. Bu yüzden TRX fiyatlarında yeni bir satış dalgası yaşanıp fiyatlar 0.0770 dolar seviyesine gerileyebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin (DOGE) Furyası Nihayet Sona mı Erdi?

Heyecan verici yükselişlerin ardından sonunda düşüş gerçekleşti. Dogecoin furyasının sonunun mutlu bir şekilde olmayacağı aslında pek çok kişi tarafından...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend