30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Litecoin (LTC), Tezos (XTZ) ve Uniswap (UNI) Fiyat Analizi – 13 Mayıs

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin’in belirli bir aralıkta seyreden yatay fiyat hareketleri, altcoin piyasalarında bir dizi volalite yaşanmasına engel olamadı. Hatta bu yazının yazıldığı dakikalarda Bitcoin tekrar 57.000 dolar üstüne çıkmışken Litecoin, Tezos ve Uniswap gibi altcoinler aşağı ve yukarı yönde çok büyük hareketlilikler yaşıyordu.

Binance indirim kodu

Litecoin [LTC]

Binance indirim kodu

Bitcoin’in dijital altın lakabına referans şeklinde dijital gümüş olarak adlandırılan Litecoin, Nisan ayının sonlarında yaşanan genel kripto para piyasası düzeltmesinden bu yana boğa piyasasına yönelik davranışlar sergiliyor. Litecoin geçtiğimiz son 10 gün içerisinde %46’dan fazla değer kazandı. Bu yazının yazıldığı anlarda 392 dolar seviyelerinde seyreden Litecoin, kendisine ait tüm zamanların en yüksek rekoru olan 410 dolar seviyesinin fazla uzağında yer almıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Litecoin’de yaşanan bu yükseliş dalgası ayrıca alım satım hacimlerine de yansıdı, bu sayede LTC’nin daha yüksek değerlere çıkma olasılığı doğmuş olabilir.

LTC için bahsedilen boğa havası teknik göstergelerde de gözlendi. Parabolik SAR değerinin noktalı işaretleri fiyat mumlarının oldukça altında kalırken, Awesome Oscillator (AO) değerinin histogramı ise yükselen piyasa momentumunu gözler önüne serdi.

Litecoin’de yaşanan bu son performans yükselişleri, LTC için uzun vadeli fiyat beklentilerinde de artmalara neden oldu. Bazı analizcilere göre LTC fiyatları Ethereum’un trendine benzer bir şekilde 1.000 dolar seviyesine çıkabilir.

Tezos [XTZ]

blank

Tezos için durumlar karmaşık gözüküyor. Bu yazının yazıldığı anlarda piyasalarda kısa süreli yükselişler gözlenirken, Tezos bir tür düzeltme yaşıyor. Bu son değer kayıpları aslında XTZ’nin hafta başındaki yükselişlerine büyük bir tezat oluşturuyor. XTZ sadece 48 saat içerisinde %37 değer kazanmıştı.

Piyasa dinamikleri düzeltmelere rağmen büyük oranda boğa piyasasına yakın olsa da, XTZ’nin bazı göstergelerinin altında bir ayı havası gözlenebilir.

İlgili Haber:  Binance CEO'su Changpeng Zhao, Ethereum'un Neden Yükseldiğini Açıkladı

Bollinger bantlarının ağızlarındaki genişleme yakın zamanda gerçekleşebilecek volalite dalgasına işaret ediyor olabilir. MACD çizgisi ise halen sinyal çizgisinin üzerinde seyrediyor. Ancak MACD değerinde bir ayıya dönüşün söz konusu olabileceğini de hatırlatmak gerekiyor.

Uniswap [UNI]

blank

Litecoin ve Tezos ile kıyaslandığında, Uniswap’ta yaşanan fiyat değişiklikleri Bitcoin’de yaşananlarla benzerlik gösteriyor. Aynı BTC’de olduğu gibi UNI de geçtiğimiz hafta belirli bir fiyat aralığında seyretti.

Bu yazının yazıldığı anlarda UNI aslında kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekoru seviyesinden çok da uzakta bulunmuyor. Ancak fiyat davranışlarına bakıldığında, örneğin LTC’de var olan boğa havası UNI’de gözlenmiyor.

Buna rağmen UNI’nin teknik göstergeleri olumlu sinyaller verdi. Hem RSI hem de Chaikin Money Flow (CMF) değerleri UNI’nin son yaralarını sarmasının ardından keskin yükselişler sergileyerek belki de fiyat grafiklerinde yakında gerçekleşebilecek tırmanışlara işaret etti. Uniswap’ın birkaç gün önce aldığı V3 ana ağ güncellemesi henüz fiyatlanmamış gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar