1 Temmuz 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

Litecoin (LTC)’e Olan Kurumsal İlgi Giderek Artıyor! Grayscale Litecoin Trust Yüzde 32 Yükseldi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Litecoin (LTC)’e olan kurumsal ilgi son günlerde artışa geçti. LTC, Bitcoin’in dijital altın ünvanına bir gönderme olarak dijital “gümüş” olarak nitelendirilse de son günlerde bu anlayış değişiyor gibi görünüyor. Kurumlar ve bireysel yatırımcıların Litecoin üzerindeki potansiyeli görmesiyle beraber LTC daha çok bağımsız bir şekilde hareket etmeye başlayabilir.

Binance indirim kodu

Grayscale Litecoin Trust (LTCN) bir aylık bir aranın ardından nihayet LTCN’nin bugün %32.39 yükselmesiyle beraber biraz da olsa kazanç elde etti.

Binance indirim kodu

Bu yükselişin arkasında iki sebep bulunuyor. Bunlardan ilki kısa bir süre önce gerçekleşti. Darlington yarış pistindeki yarışta, aynı zamanda kendisi de bir kripto para hayranı olan Landon Cassill, tamamen kripto para ile ödeme alan, daha spesifik olmak gerekirse Litecoin ile, ilk yarışçı oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Yükselişin arkasındaki ikinci sebep ise, LTC’nin 200 doları bir kez daha geçmesiydi. Bu durum Litecoin için büyük bir dönüm noktası anlamına geliyor. Bununla birlikte yalnızca kurumsal yatırımcılar değil, ayrıca bireysel yatırımcılar da Litecoin’e ilgi göstermeye başladı.

Litecoin Yükselişindeki Ek Faktörler

Yatırımcılar için, yukarıda bahsettiğimiz sebeplere ek olarak, Litecoin’in göstergelerinin de olumlu gözükmesi yükselişte rol oynadı. Düşük olarak değerlendirilebilecek %58’lik volalitesi sayesinde bu altcoin rastgele gerçekleşen fiyat dalgalanmalarından daha az etkileniyor. Bununla birlikte coinin BTC’ye olan yüksek korelasyonu (0.97), bu altcoinin güçlü değerinin sürmesine katkıda bulunuyor.

Buna ek olarak, Litecoin piyasasındaki canlılık da son 4 ayın en düşük seviyesine geriledi Bu durum LTC için bir akümülasyon trendine işaret ediyor. Durgunluk periyodunun başlama belirtileri göstermesiyle beraber eski coinlerin yok edilme hızı da azaldı. Boğa lehine yorumlanabilecek bu değerlendirmeler ışığında coinin MVRV değeri de son 4 ayın zirvesine çıkarak büyük ve küçük yatırımcılar için tercih edilebilir bir altcoin haline geldi.

İlgili Haber:  Litecoin ve Dfinity, Bir Gecede %10'dan Fazla Değer Kazandı

Bununla birlikte, sayılar dışında Litecoin adaptasyonuna katkıda bulunan bir diğer faktör ise coinin yıllardır göreceli olarak stabil seyretmesi oldu.

LTC, 2011 yılında bir Google çalışanı tarafından hayata geçirilmişti. Bir Bitcoin hard fork’u olan Litecoin, Bitcoin’e oranla daha hızlı üretilebilir olması sebebiyle BTC’ye göre daha süratli işlemler yapılabilmesine olanak sağlıyor. LTC ayrıca kripto para tarihindeki ilk altcoinlerden biri olma özelliği taşıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar