26 Mayıs 2022, Perşembe
17.5 C
İstanbul

Litecoin ve Dfinity, Bir Gecede %10’dan Fazla Değer Kazandı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Piyasanın geri kalanı sakin seyrederken Litecoin ve Dfinity bir gecede %10’dan fazla değer kazandı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Litecoin, bugünkü 221.60 Dolarlık fiyatına ulaşmak için son 24 saatte %16.2 oranında değer kazandı.
  • Dfinity’nin Internet Computer (ICP) tokeni ise son 24 saatte %9.79 oranında artarak 72.10 Dolar fiyatına ulaştı.

Altcoinler Litecoin ve Dfinity, kripto paranın küresel piyasa değeri 2.53 trilyon Dolara ulaşırken; bir gecede önemli kazançlar elde etti.

Binance indirim kodu

Litecoin Fiyatı Neden Artıyor?

Litecoin, bugünkü 221.60 Dolarlık fiyatına ulaşmak için son 24 saatte %16.2 oranında değer kazandı. Bu yükselişle birlikte Litecoin, 14.75 milyar Dolarlık bir piyasa değerine ulaştı ve en büyük 13. kripto para konumuna yerleşti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Litecoin, Bitcoin’den neredeyse üç yıl sonra, Ekim 2011’de piyasaya sürüldü. Popüler bir Bitcoin forumunda lansmanını duyuran eski Google mühendisi Charlie Lee tarafından geliştirilen Litecoin, “Bitcoin’in lite versiyonu” olarak tanımlandı.

Tüm temel özellikleriyle Litecoin, kuruluşundan bu yana Bitcoin’in “halefi” olmayı hedefledi. Kripto para, üçüncü bir tarafa güvenmeden ödeme yapmak için kullanılabilir; ancak Ethereum, Polkadot ve Solana gibi kripto paraların akıllı sözleşme işlevlerinden yoksundur.

Forbes, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Litecoin’in Vast Bank müşterilerinin FDIC sigortalı bir çek hesabı aracılığıyla satın alabileceği sekiz kripto paradan biri olduğunu duyurdu. Bu duyuru da Litecoin’deki fiyat artışını tetikleyen önemli etkenlerden biri oldu.

Dfinity’nin Yükselişi

Dfinity’nin Internet Computer (ICP) tokeni, son 24 saatte %9.79 oranında artarak 72.10 Dolar fiyatına ulaştı.

Internet Computer, bulut bilişim teknolojisine blok zinciri tabanlı bir alternatif olmayı amaçlayan bir akıllı sözleşme platformudur. Dfinity, ICP aracılığıyla WhatsApp, Linkedin, Uber ve TikTok gibi popüler uygulamalara merkezi olmayan alternatifler sunmayı amaçlıyor.

İlgili Haber:  Venezuela 2 Milyon Dolarlık Bitcoin Soygununda Şüphelileri Tutukladı

ICP, piyasaya sürüldüğü gün Coinbase Pro’da da listelendi. Uğurlu lansmanına rağmen token fiyatı sonrasında ciddi bir düşüş yaşadı.

Kripto veri toplayıcısı Nomics’e göre; 10 Mayıs’ta, piyasaya sürüldükten sadece üç gün sonra, ICP 565 Dolar fiyatından 218 Dolara geriledi. Son birkaç ayın çoğunu serbest düşüş ile geçiren ICP, mevcut fiyat yükselişine başlamadan önce 26 Haziran’da 28.41 Dolara kadar düştü.

Son 24 saatte Bitcoin ve Ethereum ise durgun görünüyor. Bitcoin şu anda 50.264 Dolardan işlem görüyor; Ethereum ise %0.62 düşüşle 3.900 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar