29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Litecoin’i Sollayan Chainlink’in Sıradaki Hamlesi Ne Olacak?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Chainlink (LINK), son on iki ayda en iyi performans gösteren kripto paralardan biri olmaya devam ediyor. Bugün itibariyle LINK, Litecoin’den (LTC) daha büyük bir piyasa değerine sahip hale geliyor ve bu haftanın başlarında Bitcoin Cash’i geçtikten sonra 9.2 milyar dolarlık piyasa değeri ile yedinci sırada yer alıyor.

Binance indirim kodu

LINK’in fiyat artışının, bu hafta Grayscale’in bir Chainlink Trust ürünü eklemeye hazırlandığı söylentileriyle aynı zamana denk geldiği görülüyor. Bu haber, Chainlink’in tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükselen fiyatında önemli bir rol oynuyor ve LINK’i bir kez daha en iyi performans gösteren kripto paralardan biri haline getiriyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Temel destek seviyesi nedir?

Chainlink için günlük grafik, son aylarda büyük dalgalanmanın yanı sıra bazı güzel fiyat hareketleri de gösteriyor.

Önceki her direnç seviyesi destek için ters çevriliyor; ardından fiyat neredeyse ders kitabı niteliğinde bir istikrarla yükselmeye devam ediyor. Genel olarak bu gelişme, “fiyat hareketinin ve ticaretin güzel doğası” olarak değerlendiriliyor.

Çoğu insan, fiyat yükselirken bir pozisyona girme dürtüsüne sahip olsa da bu destek/direnç dönüşleri aslında en iyi girdileri veriyor. Spesifik olarak ilk destek/direnç değişimi 10 dolar seviyesinde gerçekleşiyor; ardından aynı durum 13 dolar ve 17.30 dolar alanlarında yaşanıyor.

Bu nedenle potansiyel olarak daha fazla dezavantajı izlemek için çok önemli seviyeler olarak 17.30 dolar ve 19.50 dolar bölgeleri belirleniyor. Bu ikinci alan, 2020’de bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi ve muhtemelen daha fazla yükseliş için harekete geçilecek bir sonraki destek/direnç değişiminin noktası olarak büyük bir önem arz ediyor.

Olası Chainlink zirvesi için izlenecek en yüksek seviyeler

Chainlink, fiyat keşfinde olduğu için potansiyel üst yapıların bir sonraki ilgi noktalarını tanımlamak zorlaşıyor. Bununla birlikte Fibonacci genişletme aracı, tüccarlar için bu alanları belirlemede oldukça kullanışlı oluyor.

İlgili Haber:  Elon Musk’ın Favori Kripto Parası Dogecoin %121 Artış Yaşadı

Bu göstergeyi kullanarak ilk bölge 29 ile 31 dolar arasında belirleniyor ve bunun, her iki Fibonacci uzantısıyla da uyumlu olduğu görülüyor. İkinci bölge 39 dolarlık 2.618 Fibonacci uzantısında yer alırken sonuncusu ise 42 dolar alanında bulunuyor.

Bununla birlikte, bir sonraki dürtü dalgasının muhtemelen Bitcoin (BTC) LINK çiftinde büyük bir artış göreceği düşünülüyor. Son koşuya Bitcoin öncülük ederken altcoin ve BTC çiftleri nispeten sabit kalıyor.

Bitcoin düzeltmesini tamamladığında ve yavaş bir şekilde yukarı doğru hareket etmeye başladığında altcoinlerin Bitcoin’den daha iyi performans gösterme olasılığı artıyor.

LINK/BTC büyük direnç bölgesiyle buluşuyor

Altcoin ve BTC çiftleri, geçtiğimiz haftalarda derin uykularından uyanıyor olsa da henüz gerçek bir “altcoin sezonu”ndan bahsedilemiyor. Altcoinlerin bir sonraki adım için güçlenmesi gerekiyor.

Chainlink’in fiyatının, en son dalgalanma gerçekleşmeden önce bir süredir birikim aralığında hareket ettiği görülüyor.

Böyle büyük bir dalgalanmanın gerçekleşmesi için Bitcoin’in fiyatının sabit kalması gerekiyor. Aksi takdirde BTC’deki dalgalanmanın, daha az likit olan altcoinler üzerinde daha da büyük bir etkiye sahip olacağı düşünülüyor.

LINK/BTC’nin artık önemli bir dirençle karşı karşıya olduğu görülüyor. 0.00074000 sats’taki bu seviyenin alt yapamaması durumunda, 0.00055000 ve 0.00041000 sats seviyelerinde yenilenen testlerin mümkün olduğu düşünülüyor.

Bununla birlikte Chainlink’in 0.00074000 sats’ı geçmesi halinde ise devamının muhtemelen 0.00110000 sats’daki bir sonraki önemli bölgeye doğru olması bekleniyor. USD çiftinde böyle bir artış, Chainlink’i bir sonraki Fibonacci bölgesine 39 dolar yaklaştırıyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar