10.5 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Litecoin’in 190 Doları Aşması Nasıl Mümkün Olabilir?

Önemli Gelişmeler

Bitcoin fiyatının 61.000 doların üstüne çıkmasıyla birlikte genel kripto para piyasası da lider kripto paranın fiyat hareketlerinin gölgesinde kaldı. En eski kripto paralardan biri olan Litecoin için de durum pek farklı olmadı. Analist Varuni Trivedi, altcoini değerlendirdi.

blank

Buna rağmen Litecoin fiyatı Ekim ayı boyunca yükseliş gösterdi ve şu anda da LTC, analiste göre potansiyel bir yükseliş dalgasına girme sinyalleri gösteriyor olabilir. Peki bu altcoin için yakın gelecekte neler beklenebilir? Analist Varuni Trivedi, LTC’yi değerlendirdi.

blank

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Litecoin İçin yüksek On-Chain Aktivitesi

13 Ekim tarihinde Litecoin, aktif adres sayısı bakımından Ethereum’u geride bıraktı ve piyasa gözlemcilerini adeta şoka uğrattı. 600.000 aktif adrese ulaşmak bir UTXO kripto parası için hiç de alışılmış değildi. Bundan da sürpriz olan ise LTC’nin aktif adres sayısının bu rekor seviyelere tutunmayı başarmış olmasıydı.

Bu da önemli bir sorunun sorulmasına yol açtı. Litecoin’i kim kullanıyordu? Coin ATM Radar verilerine göre küresel çapta toplamda 22.000 adet LTC ATM’si bulunuyor. 2.900’ü CoinFlipATM tarafından yönetilen bu ATM’lerin sayısı, Ether ve Dogecoin gibi büyük kripto paraların ATM sayısından bile fazla gözüküyor.

Bununla birlikte Litecoin’in aktif adres sayısındaki bu artış, adres sayısındaki yükseliş ile birlikte de görülen ağ üzerine yeni katılımcıların eklenmesi ile açıklanabilir. Yeni adres sayısındaki artış, özellikle bu göstergenin son birkaç gündür yüksek seviyelerde bulunup bu seviyelere tutunmayı başarması ile birlikte LTC ağı için oldukça sağlıklı bir gelişme olarak nitelendiriliyor. LTC ağındaki yeni adresler yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve 11 Ekim’den itibaren, bir haftadan kısa bir süre içerisinde %50’den fazla tırmanış yaptı.

İlgili Haber:  Solana (SOL), Chainlink (LINK), Ethereum Classic (ETC) - Altcoin Fiyat Analizi - 19 Kasım

LTC Fiyatının Halen Atak Yapması Gerekiyor

On-Chain aktivitesinin sağlıklı görünmesiyle birlikte Litecoin fiyatı yükselen bir üçgen formasyonu içerisinde işlem görmeye devam etti ve en yakın direnç noktası civarından işlem gördü. Buna ek olarak analiste göre LTC’nin 200-MA değerini test etmesiyle birlikte bir yükseliş hamlesi daha muhtemel görünmüş olabilir.

Bununla birlikte LTC’nin on-chain verilerinin güçlü gözükmesiyle birlikte analiste göre altcoin fiyatı 190 doları aşmasının ardından daha yüksek seviyelere gelebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend