5 Ağustos 2022, Cuma
30.6 C
İstanbul

Litecoin’in 190 Doları Aşması Nasıl Mümkün Olabilir?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatının 61.000 doların üstüne çıkmasıyla birlikte genel kripto para piyasası da lider kripto paranın fiyat hareketlerinin gölgesinde kaldı. En eski kripto paralardan biri olan Litecoin için de durum pek farklı olmadı. Analist Varuni Trivedi, altcoini değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Buna rağmen Litecoin fiyatı Ekim ayı boyunca yükseliş gösterdi ve şu anda da LTC, analiste göre potansiyel bir yükseliş dalgasına girme sinyalleri gösteriyor olabilir. Peki bu altcoin için yakın gelecekte neler beklenebilir? Analist Varuni Trivedi, LTC’yi değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Litecoin İçin yüksek On-Chain Aktivitesi

13 Ekim tarihinde Litecoin, aktif adres sayısı bakımından Ethereum’u geride bıraktı ve piyasa gözlemcilerini adeta şoka uğrattı. 600.000 aktif adrese ulaşmak bir UTXO kripto parası için hiç de alışılmış değildi. Bundan da sürpriz olan ise LTC’nin aktif adres sayısının bu rekor seviyelere tutunmayı başarmış olmasıydı.

Bu da önemli bir sorunun sorulmasına yol açtı. Litecoin’i kim kullanıyordu? Coin ATM Radar verilerine göre küresel çapta toplamda 22.000 adet LTC ATM’si bulunuyor. 2.900’ü CoinFlipATM tarafından yönetilen bu ATM’lerin sayısı, Ether ve Dogecoin gibi büyük kripto paraların ATM sayısından bile fazla gözüküyor.

Bununla birlikte Litecoin’in aktif adres sayısındaki bu artış, adres sayısındaki yükseliş ile birlikte de görülen ağ üzerine yeni katılımcıların eklenmesi ile açıklanabilir. Yeni adres sayısındaki artış, özellikle bu göstergenin son birkaç gündür yüksek seviyelerde bulunup bu seviyelere tutunmayı başarması ile birlikte LTC ağı için oldukça sağlıklı bir gelişme olarak nitelendiriliyor. LTC ağındaki yeni adresler yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve 11 Ekim’den itibaren, bir haftadan kısa bir süre içerisinde %50’den fazla tırmanış yaptı.

İlgili Haber:  NEAR Fiyatı Bir Gün İçerisinde Yüzde 20 Yükseldi! Altcoinde Hedef Ne?

LTC Fiyatının Halen Atak Yapması Gerekiyor

On-Chain aktivitesinin sağlıklı görünmesiyle birlikte Litecoin fiyatı yükselen bir üçgen formasyonu içerisinde işlem görmeye devam etti ve en yakın direnç noktası civarından işlem gördü. Buna ek olarak analiste göre LTC’nin 200-MA değerini test etmesiyle birlikte bir yükseliş hamlesi daha muhtemel görünmüş olabilir.

Bununla birlikte LTC’nin on-chain verilerinin güçlü gözükmesiyle birlikte analiste göre altcoin fiyatı 190 doları aşmasının ardından daha yüksek seviyelere gelebilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar