Live Nation, Büyülü Konser Anlarını NFT’ye Dönüştürecek

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Son güncelleme: 1 ay önce

blank

Konser prodüksiyon şirketi Live Nation, bazı büyülü konser anlarını NFT olarak satışa çıkarmayı planlıyor.

blank

Haberin Özeti

  • Live Nation CEO’su Michael Rapino, şirketin NFT’lere odaklanmayı düşündüğünü açıkladı.
  • Live Nation, “magic moments (sihirli anlar)” adını verdiği bir NFT koleksiyonu yayınlamak istiyor.

Live Nation CEO’su Michael Rapino, blockchain teknolojisine bakışını ve NFT’ler ile ilgili görüşlerini paylaştı.

“NBA Top Shots’dan İlham Aldık”

Rapino, “Hepimiz NFT’yi NBA Top Shots’dan öğrendik. Live Nation olarak bir NFT pazaryerinde, büyülü konser anlarından bazılarını, önemli festival biletlerini ve diğer özel organizasyon anlarını satışa çıkarmak istiyoruz.” dedi.

Rapino ayrıca Live Nation’ın NFT piyasasını oldukça yakından takip ettiğini belirtti. “Bunun üzerinde çalışan harika bir ekibimiz var.” diyen Rapino, Live Nation’un oldukça ilgi çekici bir NFT konser anları koleksiyonu yayınlayacağını söyledi.

CEO Rapino, “NFT’lerin hayranlarımızla ve konser veren müzisyenlerin kendi hayranları ile etkileşim kurmanın harika bir yolu olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

NFT’ler konusundaki heyecan, Live Nation’ın bir yan kuruluşu olan Ticketmaster için de geçerli. Ticketmaster, bugünlerde NFT’leri bilet satışlarına nasıl dahil edebileceği üzerinde çalışıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

“Ticketmaster, halihazırda fiziksel bir bilet ile bir NFT’yi nasıl katmanlayabilecekleri konusunda çalışıyor.” ifadesini kullanan Rapino, “Fiziksel bir biletin yanında bir de Ticketmaster platformunun üzerinde biletin NFT hali basılabilir. Müşteriler bu sayede diledikleri şekilde kullanabilirler.” diye ekledi.

Ayrıca Ticketmaster, bu sayede fiziksel bilet satışı ile OpenSea gibi bir NFT pazaryeri arasında da bir köprü kurabilir.

NFT Patlaması

Live Nation’ın NFT piyasasına katılmak istemesi şaşırtıcı değil. 2021 yılının ilk çeyreğindeki NFT satışları 2 milyar Doların üzerinde hacim üretti. Kriptografik olarak benzersiz tokenler, sanat eserleri, videolar ve GIF’ler gibi oldukça çeşitli içerikleri temsil etmek için kullanılabilir ve bu içeriklere blockchain üzerinde kıtlık özelliği sağlar.

Live Nation’ın ilham aldığı NFT basketbol koleksiyonları serisi NBA Top Shot, 2021 yılının başında tek günde 32 milyon Dolarlık işlem hacmi üretmeyi başardı.

Öte yandan müzik endüstrisi de çoktan NFT piyasasına giriş yapmış durumda. Bu yılın başlarında, rock grubu Kings of Leon en son albümlerini bir NFT olarak yayınladı ve diğer pek çok müzisyen de benzer şekilde ürünler satarak gelir elde etmeyi başardı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend