LocalBitcoins, Bazı Altcoinleri Desteklemeye Başladı: Listenin Başında Dogecoin ve Cardano Var

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

LocalBitcoins, lider kripto para Bitcoin’in ötesine geçiyor ve Dogecoin, Cardano gibi birkaç önemli altcoin için ticareti aktifleştirdiğini duyuruyor.

blank

Haberin Özeti

  • Eşler arası Bitcoin ticaret platformu LocalBitcoins, Dogecoin, Cardano, Bitcoin Cash gibi bazı önemli altcoinler için destek vermeye başladığını duyurdu.
  • Bu hamle ile birlikte LocalBitcoins ve Paxful arasındaki rekabet kızışacak gibi duruyor.

Eşler arası Bitcoin ticaret platformu LocalBitcoins, müşteri tabanını büyütmek, yeni piyasa koşullarına uyum sağlamak ve altcoin dünyasını kucaklamak amacıyla hizmetlerini BTC’nin ötesine taşıdığını duyurdu.

blank

LocalBitcoins’in Desteklediği Altcoinler

LocalBitcoins, geçtiğimiz hafta, Elon Musk’ın en sevdiği kripto para olan Dogecoin (DOGE) için borsasına destek eklediğini duyurdu. DOGE’un yanı sıra Tether (USDT), Polkadot (DOT), Cardano (ADA), Bitcoin Cash (BCH), USD Coin (USDC) ve Chainlink (LINK) de LocalBitcoins platformunda hizmete sunulacak.

Ticaret platformunun web sitesinde yer alan resmi açıklamada, “Siz istediniz, biz başlattık! Merakla beklenen bazı altcoinler şimdi ödeme yöntemi olarak eklendi!” ifadeleri yer aldı. LocalBitcoins ayrıca, Brezilya’da son derece popüler olan PIX gibi 40’tan fazla alternatif ödeme yönteminin de platforma dahil edildiğini belirtti.

LocalBitcoins, Bitcoin tüccarları arasında en popüler eşler arası platform olmak için Paxful ile rekabet ediyor. LocalBitcoins, özellikle Latin Amerika’da lider konumunda yer alıyor. Blockchain veri firması Chainalysis’in bir raporuna göre, yasal kısıtlamalar nedeniyle Paxful, dünyadaki en yüksek kripto benimseme oranlarından birine sahip olan Venezuela’daki kullanıcıları için hizmet veremiyor. LocalBitcoins ise bu fırsatlardan yararlanarak kullanıcı tabanını küresel ölçekte genişletmeyi amaçlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

P2P Borsaları Neden Tercih Ediliyor?

Kripto tüccarları, alım satım pencerelerinin piyasa dalgalanmalarına daha az maruz kalması ve hesaplarına derhal para yatırma işlemlerini güvence altına alması gibi çeşitli nedenlerle P2P borsalarını yoğun olarak tercih ediyor.

Son hamlesi ile birlikte LocalBitcoins, hacim olarak dünyanın en büyük kripto borsası tarafından geliştirilen eşler arası platform Binance P2P gibi rakipleri karşısında daha da güçleniyor.

Öte yandan Binance P2P, lansmanından bu yana hızla büyüdü. Binance geçen yıl P2P borsasında 4.2 milyar Dolarlık işlem hacmine ulaştı. Coin Dance verilerine göre, aynı dönemde LocalBitcoins 2 trilyon Dolara yakın bir hacim üretirken, Paxful ise 1.6 trilyon Dolarlık bir hacim kaydetti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin (DOGE) Furyası Nihayet Sona mı Erdi?

Heyecan verici yükselişlerin ardından sonunda düşüş gerçekleşti. Dogecoin furyasının sonunun mutlu bir şekilde olmayacağı aslında pek çok kişi tarafından...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend