1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Bitcoin Borsası LocalBitcoins, Mobil Uygulamasını Kullanıma Sundu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

LocalBitcoins’in mobil uygulaması artık Android’de mevcut. Yakın zaman içinde iOS uygulamasının da başlatılacağı belirtildi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Eşler arası Bitcoin ticaret platformu LocalBitcoins, bugün mobil uygulamasının lansmanını duyurdu.
  • LocalBitcoins’in mobil uygulaması artık Android’de mevcut.
  • Yakın zaman içinde iOS uygulamasının da başlatılacağı belirtildi.

Eşler arası Bitcoin ticaret platformu LocalBitcoins, bugün mobil uygulamasının lansmanını duyurdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

LocalBitcoins Nedir?

Konu ile ilgili yapılan basın açıklamasına göre, uygulama şu anda Android telefonlarda indirilebilir durumda. Mobil uygulamanın iOS sürümü ise hâlâ geliştirilme aşamasında. Şirket, iOS uygulaması için kesin bir lansman tarihi vermedi.

2021’de kurulan LocalBitcoins, özellikle de gelişmekte olan pazarlarda Bitcoin ticareti için lider bir rol oynadı. Şu anda, örneğin Paxful ve Binance P2P gibi gelecek vaat eden rakiplerin etkinliğini artırmaya çalıştığı Latin Amerika ve Rusya’daki eşler arası ticaret alanının hakimi LocalBitcoins’dir.

Daha da somutlaştırmak gerekirse; Rusya’da tüccarlar geçen hafta Paxful’da 5 BTC’den daha az ticaret gerçekleştirdi; ancak LocalBitcoins kullanıcıları aynı zaman diliminde 40 BTC’den fazla alım satım yaptı.

Eşler Arası Bitcoin Ticareti Gelişiyor

LocalBitcoins’in pazarlama müdürü Jukka Blomberg konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Dünya çapındaki müşterilerimizin ihtiyaçlarını sürekli dinliyoruz ve birçok müşterimiz, uzun süredir bir mobil uygulama geliştirilmesini umuyordu. Biz de bu isteği karşılıksız bırakmadık.” ifadelerini kullandı.

Mobil uygulama, platformun masaüstü uygulamasında sunduğu işlevsellikle aynı görünüyor. LocalBitcoins’in mobil uygulaması 190 ülkeyi, 100’den fazla ödeme yöntemini, bir Bitcoin cüzdanını, biyometrik güvenliği, kullanıcıdan kullanıcıya ücretsiz işlemleri ve çoklu dil seçeneğini destekliyor.

Eşler arası Bitcoin pazarı, özellikle spot ticaretin kısıtlandığı veya yasaklandığı alanlarda gelişmeye devam ediyor. Eşler arası piyasa analizi web sitesi Anacoinda’dan alınan verilere göre, son 24 saat içinde LocalBitcoins’de toplam 10.5 milyon Dolar değerinde 32.373 eşler arası işlem yapıldı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar