Lolli, Bitcoin’i Tatil Alışverişiyle Buluşturuyor

Bitcoin'in günlük hayatta kullanılabilirliği hala tartışılırken Lolli isimli e-ticaret platformu kullanıcılarına bitcoin hediyesi vermeye başladı.

Son güncelleme: 2 ay önce

İşletmeler salgınla ilgili kapanmalar yaşamaya devam ederken, 2020 çevrimiçi alışveriş yılı haline geldi. Salesforce Inc. tarafından yapılan küresel bir araştırmaya göre, müşterilerin %58’i pandemi öncesi yaptıklarından daha fazla çevrimiçi alışveriş yapıyor. Bu şaşırtıcı değil. Çevrimiçi alışverişin daha güvenli ve daha verimli olduğu ortada. Şükran Günü ve Noel tatilleri yaklaşırken, Amerikan çevrimiçi işletmeleri şimdiye kadarki en tarihi alışveriş sezonu için konumlandırıldı.

Bu trendden yararlanan bir şirket de, tüketicilerin alışveriş yaparken Bitcoin kazanmalarına olanak tanıyan çevrimiçi bir ödül uygulaması olan Lolli’dir.

lolli.com

Bitcoin, fiyatı 30 günden kısa bir süre içinde %45’in üzerinde yükseldiği için bu Kasım ayında ek ilgi gördü. Square ve PayPal gibi şirketler Bitcoin’i kitleler için daha erişilebilir hale getirmeye başladı. Yine de, çoğu kişi için Bitcoin edinmek hala zor ve aşırı derecede karmaşık görünüyor.

Bitcoin tüketiciler arasında daha popüler hale geldikçe, Lolli, herkesin alışveriş yoluyla bu dijital varlığı kazanmasına izin veren bir platform yarattı. Çoğu ödül programı sadakat puanı veya nakit para iadesi sunarken, Lolli, iş ortağı satıcılarından çevrimiçi alışveriş yapıldığında Bitcoin’i doğrudan müşterinin cüzdanına gönderiyor.

“Bitcoin, insanlara paraları üzerinde tam kontrol sağlayan ilk kıt dijital varlıktır. Geleceğin para birimi,” diyor Lolli’nin CEO’su ve kurucu ortağı Alex Adelman.

Lolli; Nike, Sephora, Bloomingdale’s ve Kroger gibi 1000’den fazla saygın şirketle çalışıyor. Kazanılan ortalama bitcoin ödülü, satın alma fiyatının yaklaşık %7,5’ine denk geliyor. Şirket bugüne kadar yüz binlerce yeni kullanıcıya Bitcoin’i tanıttı.

uncaptioned

Çevrimiçi alışveriş yapmak ve bitcoin kazanmak temassız gerçekleşiyor. Lolli CTO’su ve Kurucu Ortağı Matt Senter, “Bu şu anda daha da önemli. Çünkü bu, hediyelerinizi hala satın alabileceğiniz, ödüllendirilebileceğiniz ve evinizin rahatlığında güvende kalabileceğiniz anlamına geliyor,” dedi.

  Bitcoin'le Ödeme Kabul Eden İlk Bar Kapanıyor

Lolli’den önceki örnekler

Lolli, Bitcoin’i içeren ilk e-ticaret odaklı platform değildir. Overstock, Virgin Galactic ve hatta Burger King gibi şirketlerin hepsi kripto para birimini kabul etmek için çaba sarf etti. Çok az şirket, BitcoinRewards.com ve Fold App ile Lolli’nin yanında yükselen Bitcoin ödül alanına dokundu.

Mart ayından bu yana %300’ün üzerinde ve bugüne kadar %200’ün üzerinde Bitcoin ile Lolli, alışveriş yapanların Bitcoin biriktirmesi için kolay bir yol oluşturarak kazanan formülü bulmuş olabilir. Şirketin başlangıç ​​turu, önemli yatırımcılardan Ashton Kutcher, Guy Oseary ve David Sacks’in Craft Ventures’ı tarafından desteklendi.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın