1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Londra Polisi, Kara Para Aklama Operasyonunda 158 Milyon Dolarlık Kripto Para Ele Geçirdi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Londra MET (Metropolitan Polis Teşkilatı) polisi, kara para aklama operasyonunda 158 milyon Dolar değerinde kripto paraya el koydu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Londra MET polisi, bir dizi kara para aklama operasyonu gerçekleştirdi.
  • Polisler, operasyon kapsamında 158 milyon Dolar değerinde kripto parayı ele geçirdi.

Londra MET Polisi, birden fazla kara para aklama faaliyetini araştırdıktan sonra gerçekleştirdiği operasyonlarda 158 milyon Dolar değerinde kripto paraya el koydu.

Binance indirim kodu

Kara Para Aklama Faaliyetleri, Dijital Alana Kayıyor

Operasyon, MET Ekonomik Suçlar Komutanlığı tarafından gerçekleştirildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

MET dedektifi Joe Ryan konu ile ilgili, “Suç gelirleri neredeyse her zaman kaynağını gizlemek için aklanır, ancak fonların yeniden yatırılmadan önce akışını keserek, Londra’yı suçluların faaliyet göstermesi için inanılmaz derecede zor bir yer haline getirebiliriz.” dedi.

Geçen mali yılda MET, kara para aklama suçlularından 65 milyon Doların üzerinde kripto paraya el koymuştu.

MET Polisi ayrıca yaptığı açıklamada, “Teknoloji geliştikçe ve suçlular bunu etkin olarak kullandıkça dijital alana doğru bir hareket olmasına rağmen, finansal suç söz konusu olduğunda nakit para temel olarak kullanılan finansal araç olmaya devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

“Bitcoin’in Benimsenmesi Suç Faaliyetlerini Kolaylaştırabilir”

Bu görüş, yakın zaman önce organize suçlarla ilgili yıllık raporunu yayınlayan Birleşik Krallık Ulusal Suç Ajansı’nın (NCA) bulgularıyla uyumludur. Bu raporda NCA, Bitcoin’in daha geniş çapta benimsenmesinin suçlular için hayatı kolaylaştırabileceğini belirtmişti.

Londra MET polisi, yeni kara para aklama yöntemlerine yönelik daha geniş bir eğilimin parçası olarak NFT piyasasının da altını çizdi. NFT ticaretinin, temel olarak sahiplerinin kimlik bilgilerini gizlemesi nedeniyle, mali suçlarda ve özellikle de kara para aklamada yoğun biçimde kullanılabileceği kaydedildi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar