5 Ağustos 2022, Cuma
23.5 C
İstanbul

Yükselişte Olan Loopring (LRC) Nedir? Ethereum’u Tahtından mı Edecek?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 9 ay önce

Binance indirim kodu

Ethereum’un bir sorunu bulunuyor. Ağ üzerinde basit bir işlemi bile gerçekleştirmek zaman zaman 60 dolar işlem ücreti ödenmesini gerektiriyor. Bu da, Blockchain’in “bankasızların bankası” olma iddiasını zayıflatıyor. İnsanların ETH ağını kullanabilmesi için önemli bir meblağı gözden çıkarması gerekiyor. Gaz ücretlerini aşırı fazla bulan kişiler ise ETH alternatiflerine yöneliyor.

Binance indirim kodu

Bu alternatiflerden biri de, kendi tokeni LRC ile birlikte DeFi protokolü olan Loopring olarak gösteriliyor. Bir ERC-20 tokeni olan LRC, sunduğu katman 2 çözümü ile birlikte Ethereum üzerinde daha hızlı ve özellikle de daha ucuz işlemler yapılmasını sağlıyor. Loopring, merkezsiz borsalar (DEX) ve Ethereum ana zinciri arasında bir köprü vazifesi görüyor. Tokene olan talep artıyor gibi görünüyor. LRC günlerdir sürekli bir rekordan diğerine koşuyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Loopring Yükselişte

İki hafta içerisine 0.47 dolardan 3.75 dolara: LRC’nin fiyat hareketi gerçekten de göz kamaştırıyor. 14 gün içerisinde %730 yükseliş gösteren LRC, bu performansıyla birlikte dünyanın en büyük kripto paraları arasında 52. sıraya yükseldi. Ayrıca LRC, IOTA (MIOTA) ve Decentraland (MANA) gibi öne çıkan projeleri de geride bırakmak üzere gibi görünüyor.

Ancak Loopring’in kripto para piyasasında yeni olmadığını da hatırlatmamız gerekiyor. Token 2017 yılında piyasaya çıktı ve kripto para dünyasında büyük bir zirve yaptı. Ancak bunun ardından gelen kripto para kışından sonra coin önemini kaybetmiş gibi göründü. Şimdiye kadar söz konusu kripto para, piyasada yalnızca ufak bir rol oynamıştı. Ancak Ethereum’un ölçeklenebilirlik eksiklikleri nedeniyle token yeniden dikkat çekmeye başladı. Nihayet başlayan ralli ise 3 Kasım tarihinde, platforma VIP sisteminin getirilmesiyle birlikte LRC yatırımcılarının düşük ücretler karşılığında Loopring L2’den faydalanmasıyla birlikte gerçekleşti. ETH işlem hacmi ve ellerinde bulundurdukları LRC miktarlarına göre VIP seviyesi kazanan yatırımcılar büyük miktarlarda tasarruf yapabiliyor.

Merkezsiz Borsa Ölçeklenebilirliği

Loopring protokolü, Ethereum üzerindeki merkezsiz borsalar (DEX) için katman iki çözümleri sunuyor. LRC, yüzlerce zincir dışı işlemi bir zincir üstü işleme bağlayan bir ölçekleme çözümü olan zkRollups tabanlı olduğu için, hızlı ve ucuz işlemler mümkün kılınabiliyor. Loopring Protokolü üzerinde çalışan bir akıllı sözleşme, ilk olarak Blockchain üzerinde koordine ediliyor ve daha sonra Ethereum üzerine taşınıyor. Bu sayede işlemlerin sayısı hızlıca azalıyor ve bununla birlikte ortaya çıkan sonuçlar artarken maliyet düşüyor. Söz konusu protokol saniyede 2.025 adete kadar işlem gerçekleştirebiliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar