Lüks Giyim Markası Philipp Plein 15 Adet Kripto Para ile Ödeme Almaya Başladı!

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Philipp Plein daha önce kendisini “kripto kralı” olarak ilan etmişti. Kısa bir süre önce ise aynı isim şirketinin tasarladığı moda ürünlerinin Bitcoin ve diğer kripto paralar ile ödenmesini mümkün kıldı. Ancak ünlü moda markasının kripto para adaptasyonunda bir “defo” bulunuyor.

blank

Bitcoin ile Beraber Diğer 14 Kripto Para da Kabul Edilecek

Philipp Plein için söylenebilecek tek bir şey varsa o da kendisini övmeyi ne kadar sevdiğidir. 3 Ağustos tarihinde ünlü moda tasarımcısı, İnstagram üzerinden paylaştığı gönderisinde takipçileriyle müjdeli haberi paylaştı. Philipp Plein mağazası Bitcoin ve diğer 14 kripto parayı bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başladı. Bununla birlikte Plein sadece bir kripto para hayranı olduğunu açıklamadı, kendisini “kripto kralı” da ilan etti.

blank

Philipp Plein Instagram üzerinde yayınladığı gönderisinde şöyle dedi: “Bugün saat 20 itibariyle, hem fiziki mağazalarımızda hem de online PLEIN.com mağazamızda 15 farklı kripto parayı ödeme olarak kabul etmeye başladık. Gelecek şimdi başladı. Kripto kralı Plein, bu sene sadece online satışlar ile 100 milyon Euro gelir elde etti. Ben bir kripto para yatırımcısıyım ve kriptonun geleceğine inanıyorum. Bu yüzden mağazalarımda ve online platformumda bu ödeme metoduna yer vermeye karar verdim!”

blank

Mağazanın online platformunun ana sayfasında, kripto paralar ile yeni ödeme yöntemine dair bir dizi ima göze çarpıyor.

Bitcoin (BTC) ile beraber Philipp Plein ayrıca şu kripto paralar ile de ödemelerin yapılabileceğini açıkladı:

Bitcoin Cash (BCH)

BNB Mainnet (BNB)

Bitcoin SV (BSV)

Dogecoin (DOGE)

Ethereum (ETH)

Litecoin (LTC)

Nano (NANO)

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

OmiseGo (OMG)

Paxos Standard Token (PAX)

Qtum (QTUM)

Tron (TRX)

TrueUSD (TUSD)

USD coin (USDC)

Tether ERC-20 (USDT)

blank

Mağazadaki fiyatlar ise yalnızca Bitcoin olarak gösteriliyor.

Philipp Plein: İtibari Paralara Zaafı Olan Bir Kripto Kralı

Philipp Plein’ın bu kripto para ve Bitcoin atağının bazı noktalarda eleştirilerin odağı olabileceğini de hatırlatmak gerekiyor. Bitcoin savunucuları, Plein’ın bir ödeme işlemcisi olan Coinify’ı, kripto paralar ile gerçekleştirilen alışverişlerin itibari para birimlerine dönüştürmesi için tuttuğunu öğrendiğinde işler biraz değişebilir.

Plein, Coinify ile yaptığı anlaşması sayesinde kripto paraları bir ödeme yöntemi olarak kabul ederken, ödenen kripto paraları elinde tutmak zorunda kalmayacak. Plein ödemeler ile eş zamanlı bir şekilde dilediği yerel para birimine bu paraları dönüştürebilecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

ETH 2.0 Yükseltmesinden Sonra Ethereum’da Neler Değişecek?

Ethereum blok zinciri, mevcut enerji yoğun iş kanıtı sisteminden hisse kanıtı algoritmasına geçtikten sonra ETH arzının azalması bekleniyor. Haberin Özeti ...
Send this to a friend