9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Terra (LUNA), Sirkülasyonda Olan Coinlerin Önemli Bir Kısmını Yakmaya Hazırlanıyor!

Önemli Gelişmeler

Kripto para piyasası, hem fiyat artışları hem de büyük ağlar üzerindeki gelişmeler ile birlikte gerçekten de hızlı bir ay geçiriyor. Terra (LUNA) da, kendi değerini arttırmaya çabalayan ve kısa bir süre önce bir token yakımı yapacağını duyuran ağlardan biri olarak dikkat çekiyor.

blank

Yakım işlemleri sonucunda, sirkülasyondaki toplam LUNA miktarının yaklaşık olarak %9’u yok edilecek. Bu gelişme, Terra ağının yol haritasında bulunan ağ güncellemesi ile uyumlu görünüyor.

blank

Terra fiyatı ile ilgili son analizi buradan okuyabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

LUNA’nın Toplam Arzının %9’u Yakılacak

Terraform Labs’in kurucularından biri ve aynı zamanda CEO’su olan Do Kwon, kısa bir süre önce yaptığı açıklamasında, “Öneri 44” adı verilen söz konusu yakım işleminin on-chain oylamasının 27 Ekim tarihinde gerçekleşeceğini duyurdu.

Bahsi geçen öneri, 88.675.000 LUNA tokeninin yakılmasını ve böylelikle bu miktardaki tokenin sirkülasyondan çekilmesini talep ediyor. Bu önerinin oylamadan geçmesi durumunda sirkülasyondaki altcoin miktarı %9 azalacak. Yakılan tokenlerin 3 ila 4 milyon UST üretilmesi için kullanılacağı düşünülüyor.

Terra ağı kısa bir süre önce Columbus 5 olarak da bilinen büyük bir güncelleme yaşamıştı. Bu güncelleme ile birlikte topluluk havuzu, Terra ağının kendi stablecoin’i olan UST ile takas yapabilecek. Sonuç olarak ise UST, Terra ekosisteminde bir tür teknik arıza yaşandığında sigorta görevi görecek olan Ozone’un geliştirilmesine destek olacak.

Bu güncellemeden sonra 10 milyon adet LUNA tokeni topluluk havuzunda bulunmayı sürdürecek. Kwon, bu güncelleme ile birlikte LUNA’ya ait staking ödüllerinin beş katına kadar yükselebileceğini de açıkladı.

Terra Ağında Bulunan Toplam Kilitli Değer (TVL) Yükselişe Geçti

Terra ağındaki güncellemeler ayrıca ağın benimsenme oranlarında da yükseliş olarak kendisini gösterdi. Geçtiğimiz hafta Ağ, IBC Protokolünü devreye sokmuş ve Wormhole V2 desteğini hayata geçirmişti. Söz konusu güncellemeler ile birlikte ağ üzerindeki aktivite artışa geçmiş ve ağdaki toplam kilitli değer (TVL) miktarı da kendisine ait tüm zamanların en yüksek rekorunu kırmıştı.

İlgili Haber:  Bu Altcoin Yılın Başından Bu Yana Yüzde 5000 Değer Kazandı!

Terra ağı üzerindeki en önemli protokollerden bazıları ise Anchor, Lido, Terraswap ve Mirror olarak sıralanabilir. Geçtiğimiz hafta altcoinin ağ üzerindeki TVL değeri 10 milyar doların üstüne çıkmıştı. Söz konusu TVL değerinin %90’ından fazlasını bu dört proje oluşturuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend