8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Terra (LUNA), Sirkülasyonda Olan Coinlerin Önemli Bir Kısmını Yakmaya Hazırlanıyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasası, hem fiyat artışları hem de büyük ağlar üzerindeki gelişmeler ile birlikte gerçekten de hızlı bir ay geçiriyor. Terra (LUNA) da, kendi değerini arttırmaya çabalayan ve kısa bir süre önce bir token yakımı yapacağını duyuran ağlardan biri olarak dikkat çekiyor.

Binance indirim kodu

Yakım işlemleri sonucunda, sirkülasyondaki toplam LUNA miktarının yaklaşık olarak %9’u yok edilecek. Bu gelişme, Terra ağının yol haritasında bulunan ağ güncellemesi ile uyumlu görünüyor.

Binance indirim kodu

Terra fiyatı ile ilgili son analizi buradan okuyabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

LUNA’nın Toplam Arzının %9’u Yakılacak

Terraform Labs’in kurucularından biri ve aynı zamanda CEO’su olan Do Kwon, kısa bir süre önce yaptığı açıklamasında, “Öneri 44” adı verilen söz konusu yakım işleminin on-chain oylamasının 27 Ekim tarihinde gerçekleşeceğini duyurdu.

Bahsi geçen öneri, 88.675.000 LUNA tokeninin yakılmasını ve böylelikle bu miktardaki tokenin sirkülasyondan çekilmesini talep ediyor. Bu önerinin oylamadan geçmesi durumunda sirkülasyondaki altcoin miktarı %9 azalacak. Yakılan tokenlerin 3 ila 4 milyon UST üretilmesi için kullanılacağı düşünülüyor.

Terra ağı kısa bir süre önce Columbus 5 olarak da bilinen büyük bir güncelleme yaşamıştı. Bu güncelleme ile birlikte topluluk havuzu, Terra ağının kendi stablecoin’i olan UST ile takas yapabilecek. Sonuç olarak ise UST, Terra ekosisteminde bir tür teknik arıza yaşandığında sigorta görevi görecek olan Ozone’un geliştirilmesine destek olacak.

Bu güncellemeden sonra 10 milyon adet LUNA tokeni topluluk havuzunda bulunmayı sürdürecek. Kwon, bu güncelleme ile birlikte LUNA’ya ait staking ödüllerinin beş katına kadar yükselebileceğini de açıkladı.

Terra Ağında Bulunan Toplam Kilitli Değer (TVL) Yükselişe Geçti

Terra ağındaki güncellemeler ayrıca ağın benimsenme oranlarında da yükseliş olarak kendisini gösterdi. Geçtiğimiz hafta Ağ, IBC Protokolünü devreye sokmuş ve Wormhole V2 desteğini hayata geçirmişti. Söz konusu güncellemeler ile birlikte ağ üzerindeki aktivite artışa geçmiş ve ağdaki toplam kilitli değer (TVL) miktarı da kendisine ait tüm zamanların en yüksek rekorunu kırmıştı.

İlgili Haber:  Terra Krizinin Kazananı Maker Oldu, Bitcoin ve Ethereum Toparlanmaya Başladı

Terra ağı üzerindeki en önemli protokollerden bazıları ise Anchor, Lido, Terraswap ve Mirror olarak sıralanabilir. Geçtiğimiz hafta altcoinin ağ üzerindeki TVL değeri 10 milyar doların üstüne çıkmıştı. Söz konusu TVL değerinin %90’ından fazlasını bu dört proje oluşturuyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar